Archiv novinek - DD Žíchovec

Naši partneři


Zřizovatel

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Archiv novinek

Vánoce 2018 – 17.12.2018 + 20.12.2018 + 24.12.2018  + 2.1.2019
           
Konec roku, krásný adventní čas a samozřejmě Ježíšek a Vánoce.....strašně jsme se těšili !! Možná vás překvapí ty 4 datumy Vánoc – ale my už jsme si zvykli..
Ono je to u nás v Domově tak: vždycky jsme měli Vánoce natřikrát – první při vánoční besídce, potom některé děti odjíždějí k rodinám, druhé 24. prosince pro ty děti, které zůstávají v Domově a třetí po příjezdu dětí z rodin.
Tentokrát to ale bylo dokonce na 4x – to protože Nadační fond Jihočeské naděje uspořádal pro náš Dětský domov 17. prosince akci Strom splněných přání. Mohli jsme si napsat jedno přání Ježíškovi a dárek jsme pod Stromem splněných přání opravdu našli !! Stalo se to všechno v Českých Budějovicích na náplavce v restauraci Lana, kde pro nás NFJčN uspořádal krásnou akci s vánočními písničkami a koledami. Vše natáčela i Jihočeská televize (takže jsme se na sebe mohli i další dny podívatv telce!!) Moc se nám to opravdu líbilo !! Jeli jsme domů a každý držel v ruce ten svůj vysněný dáreček....to bylo radosti!
20. prosince jsme pozvali všechny známé a sponzory na vánoční besídku k nám do Domova, abychom jim ukázali, že jsme také šikovní a učenliví a že umíme i zpívat, cvičit gymnastiku, říkat básničky a zpívat koledy, tančit a smát se. Naše vystoupení sklidila vždycky velký potlesk a my jsme byli moc rádi, že se to všem návštěvníkům líbilo!! Na konci besídky na každého z nás čekal zase jeden dárek. Každý ho rozbalil v očekávání, jestli to bude ten další vytoužený.... A zase jsme radostí skákali vysoko ke stropu...dárky byly moc krásné a přesně takové, jaké jsme si přáli !!
Besídku zakončily dvě krásné věci: již pravidelně nás každý rok kontaktuje dárcovská rodina, aby pan ředitel, tety a strejdové vybrali jednoho z nás  po všech stránkách nej..., a ten od nich dostane hodnotný dárek. Tentokrát to byl Marek, který dostal krásný dotykový telefon. Měl z něj obrovskou radost!
No a besídku zakončil veliký vánoční ohňostroj!
24. prosince nastal opravdu svátek vánoční – v Domově nás zbylo 15, ostatní děti odjeli alespoň na chvíli k rodinám. Ale my jsme si to užili – dobře jsme se vyspali, dobře se najedli, někdo šel ještě i na vycházku, no a odpoledne jsme už s pomocí strejdů pekli řízky, připravovali salát a vůbec vánoční stůl. No a po večeři – přišel Ježíšek!! Tentokrát jsme my, zbylí, dostali všechny dárky – dárky od lidí z internetového portálu „Milý Ježíšku“, dárky od našich přátel z Magistrátu hlavního města Prahy, dárky od naší hostitelské rodiny tety Janičky a strejdy Honzy, samozřejmě dárky od našeho Dětského domova, dárky od studentů ze Střední školy obchodní v Českých Budějovicích, kteří navíc s panem ředitelem „upekli“ akci „Rukakuli“ - každý jsme ještě dostali krásné rukavice a kulicha na hory!! Také nás navštívil pan Tomáš Navara, fotograf, který vydává charitativní kalendáře s krásnými fotkami přírody, a nejen že pro  každou rodinou skupinu přivezl krásné stolní hry, ale navíc jsme od něj každý a každá dostali kosmetický balíček s úžasně voňavými věcmi. Co říct jiného než nádhera a paráda?!!!!
Silvestr se v Domově rychle přehoupl do Nového roku a jen co jsme se vyspali, začali se 2.ledna vracet naši kamarádi a kamarádky z rodin do Domova. Odpoledne proběhlo za účasti pana ředitele poslední rozdávání dárků, čímž vlastně skončil celý vánoční maraton....a začala se blížit škola.
Ale i když nastaly školní povinnosti, my si užíváme dárků, které jsme dostali a moc se z nich těšíme!! Jsou krásné a přesně takové, jaké jsme chtěli a v jaké jsme doufali..
Vždyť se podívejte na fotky, jakou z nich máme radost !!!!!
Vánoce byly nádherné a určitě chceme moc poděkovat:
- Aleně Hadravové a rodinnému centru Madlenka ČB
- Nadačnímu fondu Jihočeské naděje, panu MUDr. Martinu Kubovi a paní Pavle Vandasové
-        všem, kteří zakoupili vánoční dárek na portálu Dopisy Ježíškovi
-        paní Šárce Zelinkové a jejím přátelům z Magistrátu hlavního města Prahy
-        hostitelské rodině Janě Šafářové a Jánu Karnišovi
-       
-        studentům Střední školy obchodní ČB
-        panu Tomáši Navarovi
-        za Marka nejmenované dárcovské rodině
DĚKUJEME JEŽÍŠKU !!
6.12.2018 – to byl den! Natáčení Jihočeské televize, Mikuláš, anděl a.....Krampusáci!!
           
Ve čtvrtek 6. prosince jsme měli nabytý program – přijela k nám Jihočeská televize společně s Nadačním fondem Jihočeské naděje a večer měl přijít Mikuláš.....  
Za Nadační fond Jihočeské naděje k nám přijel pan MUDr. Martin Kuba a paní Pavla Vandasová. S NF JčN se spojil náš pan ředitel, protože  Nadační fond má ve svých projektech poskytnutí podpory při získání řidičského průkazu pro děti z Dětských domovů. A naši dva téměř dospělí kluci by řidičák chtěli mít....
Při té příležitosti nám Nadační fond nabídl, že dětem z našeho Dětského domova splní vánoční přání a koupí pod stromeček každému dárek. My jsme napsali každý své přáníčko a poslali ho do na adresu Nadačního fondu. Jihočeská televize byla u toho, když pan Kuba s paní Vandasovou přijeli za námi, „kontrolovali“ a sepisovali, jestli byly dárky správně napsány a jestli se na někoho „nezapomnělo“. My jsme byli rádi, že JTV nenatáčela jen to, chtěli jsme se všem divákům také pochlubit, jak bydlíme, jak žijeme a jak to tady máme hezké. Proto jsme televizi pozvali o do našich pokojů, obýváků i kuchyní, aby bylo vidět, že tu žijeme jako v opravdové velké rodině. Když bylo vše sepsáno a natočeno, ještě jsme si krásně a dlouho jen tak povídali, všichni byli moc milí a příjemní. Dozvěděli jsme se, že pro dárečky si můžeme přijet už 17. prosince do Českých Budějovic.Moc se těšíme a prý u toho zase bude televize.....!

Tohle hezké povídání se nám protáhlo skoro až do příjezdu Mikuláše. Nevěděli jsme, kdy začne  „nadílka“ ani kdo všechno přijede. Shromáždili jsme se v jídelně a po vyzvání jsme přešli na náš dvůr před jídelnou, kde nám pan ředitel oznámil, že se nemusíme bát, protože přijel Mikuláš a anděl, ale čerti ne. Jenže nám zapomněl říct, že místo čertů přijeli ještě ohavnější obludy – Krampusáci. Ti na nás čekali a pak nastal ten pravý „tanec“. Bylo vidět, že moc dobře vědí, kdo z nás zlobil a kdo ne, kdo má dostat za vyučenou, kdo má jít do pytle a koho bude Mikuláš s andělem chválit. Nakonec jsme se ale s Krampusákama skamarádili všichni, dokonce naše nejmenší děti jako první..... Od Mikuláše s andělem jsme každý dostal za písničku nebo básničku nadílku, někteří ale museli předtím ještě slíbit zlepšení svého chování.   
A protože Krampusáci, Mikuláš i anděl byli z blízkých Vodňan a mají nás rádi, vybrali při svých vystoupeních do kasičky penízky, které nám po nadílce slavnostně předali. Pan ředitel slíbil, že ty penízky použijeme na náš zimní pobyt v přírodě v Železné Rudě, kam se chcem vypravit na začátku března příštího roku.
Mikuláši, anděli, i vy Krampusáci – my jsme od začátku věděli, že jste strašně hodní, a i když jsme se na začátku hodně báli, jsme strašně rádi, že jste k nám přijeli. Děkujeme !!!
Adventní trhy 30.11.2018  
 
Na konci měsíce listopadu a v polovině prosince jsme měli opět možnost, díky naší spřátelené agentuře Art4promotion, prodávat naše keramické výrobky na Adventních trzích na náměstí v Českých Budějovicích. My i paní vychovatelky jsme sice museli přestát zimu, která v těch dnech byla trochu tužší, ale radost z prodeje nám to nezkazilo.  
Ukázali jsme, že umíme vyrobit z keramiky krásné věci, návštěvníci našeho stánku měli radost, že si mohou koupit naše výrobky a my měli radost, že se lidem naše věci líbí. Dokonce jsme měli návštěvníky, kteří na náš stánek již čekali, protože si nás pamatovali z minulého roku.  
Za tržbu z výrobků si nakoupíme zase keramickou hlínu na celý rok a budeme přemýšlet a tvořit, abychom nejen na Advent, ale i v průběhu roku dělali lidem našimi výrobky radost.

Děkujeme moc agentuře Art4promotion!
Botičky od Madlenky 28.11.2018  
Měli jsme veliké štěstí, že jsme se seznámili s Rodinným centrem Madlenka v Českých Budějovicích a zvláště s majitelkou Madlenky paní Alenou Hadravovou. Byla se podívat v našem Domově a společně s paní vedoucí vychovatelkou vymysleli akci, která nám všem přinesla krásné předvánoční a vánoční překvapení.
 
Paní Alenka totiž požádala rodiče dětí, které navštěvují Rodinné centrum, jestli by nebyli ochotni přispět našemu Domovu a podle velikosti nohy koupit každému z nás boty na zimu. (Aby nebyla mýlka, je jasné, že boty máme, ale přeci jenom náhradní se vždy hodí – chodíme 2 kilometry do školy i ve sněhu, 2 kilometry zpátky a po příchodu zpět se přezouváme do bot na ven a jdeme si užívat sněhu. Zkrátka v zimě není bot na vystřídání nikdy dost....). A její skvělí rodiče to nejen vzali za své, ale ještě nám každému koupili dárek k vánocům. Jsou opravdu moc hodní.
Chtěli bychom jak paní Alence, tak všem rodičům poděkovat, že nám zase udělali o dárek lepší Vánoce. Děkujeme !!
Podzimní prázdniny 28.-30.10.2018  aneb Jak ŠVAGR slavil 100 let republiky v matičce Praze
                   
 
Je to neuvěřitelné, ale ŠVAGR na podzimní prázdniny do Prahy jezdí s dětmi už celých 25 let. Zažili jsme tam už rozmanitá témata, přičemž téma, pro děti většinou spíše nezáživné, a to proč vlastně jsou v říjnu podzimky, nakousneme trochu každým rokem. Letos ke 100. jubileu jsme se tedy rozhodli s partou dětí z dětského domova Písek a Žíchovec prozkoumat, co vlastně všichni slavíme. Z naší základny na Loretánském náměstí na Hradčanech jsme tedy vyrazili zažít do samého centra matičky Prahy na vlastní kůži tolik očekávané pocity hrdosti na naší zemi. A věřte, bylo to věru intenzivní. Deštivé a chladné počasí nás neodradilo ani od návštěvy vojenské, policejní a záchranářské techniky na Letné, velkolepé přehlídky na Dejvicích ani koncertu na Staroměstském náměstí. Do Národního muzea jsme se sice přes velký nával nedostali, Václavák jsme dali už jen letmo, ale velkolepý ohňostroj nad Prahou stál za to. Na odlehčení a usušení jsme zvládli i pár muzeí, obchoďáky, ZOO a třeba i laser arénu. Po odchodu státních delegací jsme dobily i Pražský hrad, tolik symbolické místo pro naší českou státnost a to s důkladnou noční i denní prohlídkou jak zvenčí, tak i zevnitř třeba i samé katedrály sv. Víta, nebo královského paláce s Vladislavským sálem. Počasí bylo vlastně symbolicky proměnlivé jak naše staleté dějiny. Třeba už si po letošku všichni vzpomenou, proč si 28.10. na triko připnem trikolóru a jsme společně zase na podzimkách. Já doufám, protože ty společně prožité sváteční chvíle v srdci i ve vzpomínkách  určitě dlouho zůstanou.
11. 11.2018 - I my jsme šikovní                     
 
Takhle pracujeme v naší keramické dílně s tetami Aničkou a Lenkou. Snažíme se dělat hezké výrobky „do každého počasí“. V poslední době jsou keramické výrobky zaměřeny na vánoční období, můžete je vidět na Adventních trzích na náměstí v Českých Budějovicích. Přijďte se podíbat, určitě se vám budou líbit!!
6. 10.2018 - Babí léto Žíchovec                          
 
Popatnácté hostil náš Domov děti z dětských domovů celého Jihočeského kraje při akci Babí léto v Žíchovci. Přijeli k nám kamarádi ze Zvíkovského Podhradí, Radenína, Homolí, Písku, Boršova a Volyně, takže letošního Babího léta se zúčastnilo 7 dětských domovů a celkem jsme spočítali, že k nám do Domova přijelo téměř 100 osob.
 
Jako každý rok pro nás celodenní hru připravili a zároveň moc děkujeme našim kamarádům z Campamenta99. Celodenní hra byla tentokrát na motivy knihy spisovatele Antoina de Saint-Exupéry  malý princ. Tak jak se malý princ postupně setkával  s různými osobami a rostlinami – zamiloval si růžičku, setkal se s králem, domýšlivcem, pijanem, lampářem a dalšími, tak byly rozděleny na různých stanovištích různé hry pro nás.  Rozdělili jsme se do oddílů a v okolí i v areálu jsme plnili více či méně náročné úkoly a sbírali body do celkového závěrečného hodnocení. Užili jsme si hodně legrace, počasí bylo nádherné, atmosféra parádní, vyhráli jsme spoustu krásných věcí a ňaminek, opekli jsme si buřty u táboráku a popovídali si s kamarády z ostatních Domovů. Poslední „bojovkou“ po vyhodnocení bylo nalezení a sesbírání krásných plyšáků, které jsme objevili za budovou bývalé školy tady v DD Žíchovec. Každý si našel toho svého, někteří rychlí jich měli i víc, ale dostalo se na každého.
 
Nakonec také nesmíme zapomenout poděkovat sponzorům, kteří nám věnovali penízky na dárky, dárky a výborné ňamky:
sponzorovi, díky kterému jsme si pochutnali na výborných koláčích ke svačině
pekárna NoVy Vacov
sponzorovi, bez kterého by nebyl náš závěrečný oheň tak dobrý a provoněný vůní výborných buřtíčků
MÚÚÚ Maso Uzeniny a.s. Písek
sponzorovi, který nám věnoval spoustu krásných věcí a knížek
Magistrát hlavního města Prahy
 
!!!! Všechno se povedlo, sláva vítězům poražení nebyli, těšíme se, že příští rok bude ještě lepší a že přijede ještě více kamarádů !!
 
28. 9.2018 -Vltava žije 2018                                       
 
Našimi kamarády a přáteli z agentury Art4promotion jsme byli pozváni na každoroční multimediální show „Vltava žije“ . Nebylo to však zdaleka to jediné, co jsme ten den prožili. Byli jsme zároveň pozváni do Adrenalinového parku na Hluboké, kde jsme prožili nádherné odpoledne, které bylo rezervováno dětským domovům a pěstounským rodinám.
 
My jsme se při všech možných i nemožných hrách a adrenalinových zážitcích potkávali a povídali si s kamarády z jiných dětských domovů a dětmi z pěstounských rodin, naši vychovatelé si pak navzájem vyměňovali zkušenosti z DD a pěstounských rodin.
 
Ani to nebylo vše – mohli jsme totiž využít všechny atrakce zdarma a ještě jsme navíc dostali výborné občerstvení od McDonalds !!! To byla dobrota. A jen co jsme obnovili síly hamburgry a hranolkami, vrhli jsme se opět na golf, trampolínu, lanovou dráhu, beachvolejbal, ping pong a všechno další, co bylo k dispozici.
 
Večer nás čekal výlet do stoleté historie České a Slovenské republiky, krásný multimediální program byl připraven na náměstí v Českých budějovicích, a zvláště my starší, co nyní probíráme historii naší vlasti, jsme se moc poučili a v krásných obrazech také viděli, jak probíhala historie v posledních 100 letech. Bylo to opravdu velmi poučné a nádherně udělané. Historické události probíhaly až plasticky těsně okolo nás a my si na historii mohli téměř sáhnout.
 
Niádherný poučný dokument byl zakončen velkým ohňostrojem. Po něm nám nezbývalo než dojít k našemu autíčku a frčet zpět do postýlky v našem Domově.
 
Moc bychom za vše chtěli poděkovat
 
agentuře Art4 promotion – Lence a Rudolfovi Stříteckých
 
Mc Donaldu České Budějovice
 
Adrenalinovému parku Hluboká nad Vltavou
 
za to jak se o nás postarali.  
 
Děkujeme a těšíme se na příští rok!!!!
23. 9.2018 - Fotbal a houby
                                            
Krásné září nám umožňuje být hodně venku v našem krásném areálu nebo si vyjít kousek za plot do lesa a hledat houby, které opravdu hodně rostou. Pár fotek z dnešního dne vám chceme ukázat také proto, abyste viděli, že:
 
1.      i naši strejdové jsou sportovci a umí hrát fotbal
2.      i naše holky umí hrát fotbal
3.      i naši kluci umí hrát fotbal
4.      i kluci i holky se umí bavit a taky umí hledat houby
To byl krásný den!
16. 9.2018 -
Sběr jablek
                                            
V našem areálu máme sad s jabloněmi. Přestože jsou stromy poměrně staré, stále je na nich jablíček dost. Každý podzim si uděláme malou brigádičku a jablka sebereme, část si sníme, část dáme do naší kuchyně a část odvezeme do výkupu. Letos bylo jablek opravdu hodně, ale chuť byla vynikající !!!!!
15. 9.2018 -
Loučení s létem ČB-Pit Bulls MC Czech
                       
Motorkáři nás mají určitě rádi – byli jsme pozváni na Dětský den – loučení s létem, které v Českých Budějovicích pořádal motorkářský klub Pit Bulls MC Czech.
Na místě jsme se mohli vyřádit nejenom na skákacím hradu, jízdou na ponících, na paintballové střelnici, na koloběžkách a pískovišti, ale také jsme si mohli opéct buřtíky a co nás přitahovalo nejvíc, to bylo malování na obličej a „tetování“, samozřejmě drsňácké, motorkářské. Kromě toho jsme si taky prohlédli krásné, veliké a silné motorky a zatančili při diskotékových písničkách.  
Bylo to moc hézké a chtěli bychom drsňákům motorkářům poděkovat za pozvání a za to co jsme mohli všechno zažít a jak se o nás pánové starali !!!

TAK DÍKY CHLAPI!! ( už si taky šetříme na motorku!!)
8. 9.2018 - Transformers naživo a výlet na Hlubokou
                                 
V nákupním centru Géčko v Českých Budějovicích bylo připraveno setkání s „živými“ Transformers. Věděli jsme o tom a tak jsme se se strejdou a tetou vypravili do Budějovic. Tarnsformers, které známe z filmů tam skutečně byli a tak jsme se mohli podívat, jak zblízka vypadají a zahrát si s nimi i hry o věcné ceny. Byl to úplně jiný zážitek, než je vidět v telce ve filmu.  
No a protože jsme byli na výletě, dojeli jsme z Budějovic na nejznámější a nejhezčí zámek u nás – na Hlubokou. Zámek jsme si prohlédli důkladně zvenku, krásné jsou také zahrady a okolí zámku. Vše se nám moc líbilo, zvláště těm dětem, které jsou u nás krátce a na Hluboké nikdy nebyli. Kousek od zámku jsme na poli poměřovali stočené balíky slámy a protože strejda je výborný fotograf, máme ze zámku i z okolí krásné fotky, které chceme ukázat nejen vám, ale které si dáme na své pokoje, abychom si mohli prohlížet, kam jsme všude na výletě zavítali..   
20. - 26. 8.2018 - Pobyt na Tušti
            
Sportovní cyklo-vodácký pobyt v přírodě, Tušť 20. - 26.8. 2018

Již potřetí jsme jeli do Tušti u Suchdola nad Lužnicí. Těšili jsme se, jaké to bude, jestli se bude opakovat minulý rok, nebo jestli bude program úplně jiný. Měli jsme jasno jen v tom, že zase budeme jezdit na kolech, učit se jezdit na lodích a chodit plavat. Opět to ale zase předčilo naše očekávání!

Do Tušti jsme dorazili v „nové“ sestavě. My, staří „mazáci“ co jsme věděli, jak to všechno vypadá, a „nové“ děti, které tu s námi ještě nebyly. Přijeli autobusem firmy Švarctrans, a spolu s námi jela naše 2 krásná žíchovecká autíčka a dvě soukromá, měli jsme sebou dvě káry, jednu s loděmi a jednu s koly. Všechno šlo krásně hladce.
Ubytovali jsme se opět v penzionu Pod Bůrkem a během pobytu jsme opět, stejně jako minulý rok, museli konstatovat, že nám majitelé penzionu nejen skvěle vaří obědy a večeře, ale že to jsou i skvělí lidé. Pokoje byly krásné, čisté, voňavé a s televizí (ale na tu moc času nebylo).
A první den se rozjel. Ráno po budíčku, tak jako každý následující den, jsme si mohli na nástěnce přečíst, kdo je vedoucím dne (pan ředitel se svým heslem „Voják se strará, voják má“!), kdo má službu, jaké je heslo dne, jaký bude program a jaké jsou pro nás připravené otázky a úkoly ke splnění. Dozvídali jsme se také, kdo byl jak ohodnocen za odpovědi a kdo si uklidil nejlíp pokoj. Na konci pobytu bylo vše vyhodnoceno a každý z nás měl plné ruce odměna sladkostí.

Snídani jsme si připravovali sami – teda spíš nám jí připravovali strejdové a tety a ten kdo měl ten den službu roznášel talíře, příbory, namazané rohlíky, salámek, paštiku, máslo, křupinky, vločky, nutelu, čaj, mléko – zkrátka to, co bylo ke snídani. A taky potom umýval nádobí.
Dopoledne jsme většinou věnovali cyklistice. Rozdělili jsme se na 4 skupiny – ty nejmenší děti měly na starosti tety. Kluci i holky jezdily na krátké výlety na svých odrážedlech a kolech, aby se naučili na nich jezdit. Druhou skupinu těch „větších menších“ měl na starosti pan ředitel, skupinu „modelek“ (jak je vidět na fotkách) měl na starosti strejda „Bery“ a čtvrtou supinu tvořili větší děti a borci, co do toho umí šlápnout... a podle toho jsme jezdili delší nebo kratší trasy. Silnice byly krásné, rovné a jen občas s malým kopečkem, proto se nám jezdilo úplně báječně!! Druhá, třetí i čtvrtá skupina letos navštívila i hranice s Rakouskem, nejdelší trasa těch nejmenších vedla okolo pískoven. Lehce unaveni jsme se vraceli do základního tábora, abychom si dali výborný oběd, odpočinuli si a připravili se na odpolední program.
Po poledním odpočinku jsme vyrazili pěšky nebo autem k nejbližším pískovnám s krásnou čistou a teplou vodou, kterých bylo v okolí hned několik. Sebou jsme také vezli veškeré vybavení na vodu – helmy, vesty, pádla a plavky a hlavně našich pět kanoí – Báru, Stáňu, Máňu, Sáru a Kláru . Naše první pokusy o pádlování a kormidlování nedopadly nijak zvlášť, ale pod vedením strejdů, kteří nám ukázali, jak se správně drží pádlo, jak se má kormidlovat, zabírat a kteří nám hlavně řekli, že na lodích se zásadně zdraví pokřikem ahóóóój, jsme po týdnu byli pasováni na pravé vodáky, kteří na lodích umí opravdu jezdit. Dokonce si někteří z nás vyzkoušeli, o co se jedná když se řekne „cvaknout se“.. Zároveň jsme se každý den koupali do sytosti, takže program byl opravdu každý den pestrý. A po celém dnu opět výborná večeře.
Další letošní změnou bylo to, že si každá skupina zhruba od poloviny týdne mohla vybrat, jestli chce i odpoledne jezdit na kole, nebo jet na lodě a koupat se, navíc jsme strejdy přemluvili a po večeři avečerním hodnocení dne jsme ještě chodili (ten kdo chtěl) na procházky okolo pískoven za svitu měsíce.  Byly to moc hezké procházky s povídáním a dokonce občasným večrním koupáním.

Týden krásně utekl, na stezku odvahy leto skvůli dešti v posledních dvou dnech nedošlo, ale překvapení se konalo, na konci pobytu jsme si mohli objednat v pizzerii velikou pizzu (dospělí to měli naplánované na ten nejošklivější den a vyšlo jim to).

Celý týden bylo, kromě jedné opravdové pořádné bouřky a prudkého deště, nádherné počasí, takže jsme si pobyt v Tušti opravdu moc a moc užili. Jenže pak se najednou začal blížit konec, balení, pomalu se vkrádaly myšlenky na školu, už se to blížilo, už jen týden prázdnin!!
Chtěli bychom si to moc zopakovat, bylo to opravdu báječné – strejdové a tety – děkujeme !!!!!

Chtěli bychom zvlášť poděkovat firmám a osobám, které nás podpořily a umožnily nám absolvovat cyklo-vodácko-turistický pobyt na Tušti:

firma Delikomat s.r.o., pan Radek Džiuban a pan Ing. Jaroslav Baďura
firma Švarctrans s.r.o., pan Milan Švarc, paní Ivana Kotrchová
firma Optika PT s.r.o., MUDr. Eva Bechyňová
pan Ladislav Marek
firma RaJK s.r.o., pan Ján Karniš
firma Tünkers-Czech s.r.o., pan Ing. Martin Boháč
firma BZ export s.r.o., pan Jan Zíka

MOC DĚKUJEME!!!!!
20. 7.2018 - Náš domov
            
14. - 27. 9.2018 -
LDT Kůl kemp 2018
                                            
Tak jako loni, jsme jeli s kamarády na tábor Kůl kemp. Byla to neskutečná sranda, zažili obrovské množství akcí a zážitků- pekli jsme vánočku, kuře i prase, měli jsme letní vánoce, koupali jsme se a jezdili na surfu - a vždycky se nám na Kůl kempu moc líbí.  Kdybychom měli vypsat všechno, co jsme na táboře dělali, nestačil by ani velký list papíru. Stačí se podívat na fotky.....
 
Měli jsme se zkrátka BÁJEČNĚ, moc děkujeme všem vedoucím, že se o nás takhle starali !!!!!!!
11. 7.2018 - Nová houpačka
            
Když jsme byli na táboře, objevila se u nás v areálu nová houpačka. Pan ředitel vyslyšel naše prosby a nechal pro nás větší holky a kluky postavit čtyřhoupačku. V areálu sice dětské hřiště s houpačkami máme, ale to je postavené spíše pro naše menší děti a houpačky byly nízké, takže my „velký“ jsme si šoupali nohy o zem. Teď už je všechno zařízeno a my přemýšlíme, co dalšího pro nás „velké“bychom mohli ještě panu řediteli navrhnout. Třeba nás bude chtít zase překvapit. Ale v každém případě máme radost už teď a moc děkujeme!!
11. 7.2018 - Nové bezpečnostní kamery
                       
Jak pan ředitel několikrát při našich dřívějších „povídáních“ v pátek říkal, objevily se na našem Domově bezpečnostní kamery. Jsou tu kvůli nám, našim tetám nočním i kvůli denním vychovatelům, aby se zabránilo těm, kteří přišli do našeho areálu s ošklivými úmysly, cokoliv zničit nebo ukrást nebo nás jen tak strašit. Přeci jenom jsme u lesa a řeky Blanice, dva kilometry od nejbližších domů, takže teď se už nemusíme bát.
 
Oprávněnost namontování kamer se navíc ukázala jako nezbytná, týden před jejich přiděláním nám nějaký zloděj – hajzlík ukradl 8 kol, které jsme měli připravené na náš cyklisticko-vodácko-turistický výlet do Tušti............ Policie už pátrá....
2. - 12. 7.2018 - Letní dětský tábor OS Švagr
                      
Tak jako loni, ale i na podzim nebo na jaře, jezdíme s kamarády na tábory s občanským sdružením Švagr. Vždycky je to neskutečná sranda, zažijeme obrovské množství akcí a zážitků a vždycky se nám na táboře strašně líbí.  
Kdybychom měli vypsat všechno, co jsme na táboře dělali, nestačil by ani velký list papíru. Stačí se podívat na fotky.....
Měli jsme se zkrátka BÁJEČNĚ, Švagříci moc děkujeme, že jste se o nás takhle starali !!!!!!!
2.6.2018 - Dětský den Protivín
            
Byli jsme pozvání na Dětský den se zumbou do Protivína. Den pro děti organizuje paní Hanka Bísková se svým studiem For Body a pokaždé pozve i nás, z čehož máme velikou radost, protože je to opravdu moc pěkná akce. V letošním roce byly připraveny různé atrakce a ukázky, od skákacího hradu a skákacích bot, přes horolezeckou stěnu, jízdu na koni, malování na obličej, cvičení zumby, až po kouzelnou pěnovou koupel od hasičů. Mohli jsme se podívat na různá taneční a gymnastická vystoupení, viděli jsme i ukázku taekwondo.
 
I my si vždycky připravíme ukázku toho, co umíme a co se nám líbí, tentokrát naši nejmenší cvičili a tančili na písničku V jednom lese na pasece, Petra s Marcelou si připravily krásné vystoupení na kolečkových bruslích a stejně tak lidé tleskali gymnastickému cvičení Filipa.
 
Po vystoupeních jsme si mohli vyzkoušet vše, co bylo na hřišti v protivíně připraveno a pak přišlo největší překvapení – kouzelná pěna!  My a všechny děti, které byly na Dětském dnu s námi jsme se rozběhli k hasičskému autu, kde už z obrovské hadice stříkala kouzelná pěna a do té jsme taky vlítli. Po řádění v pěně, kdy jsme byli všichni pěkně „pěnovatí“, nás museli hasiči pořádně opláchnout vodou, abychom vůbec mohli odjet naším autíčkem domů.
 
Mezitím jsme si ale  znova, ještě mokří,  vyzkoušeli všechny atrakce, dali jsme si svačinu a dobrůtky, které jsme v Protivíně dostali a těsně před večeří jsme odjeli zpátky do našeho Domova, unavení, ale šťastní.
 
Bylo to fakt moc prima a chtěli bychom ještě jednou poděkovat paní Bískové a její rodině za pozvání a krásné odpoledne!!  Děkujeme !!
26.5.2018 - Adrenalin u Lipna
            
Dětský domov v Horní Plané nás pozval na akci Adrenalin na Lipně. Střelba z luku, dojení ovce, ale i jízda na motokárách či motorovém člunu byly jedny z mnoha soutěží, kterými jsme strávili den u Lipenské vodní nádrže.
Štěstí nám přálo a tak jsme dosáhli na pěkné II. místo ze 12 týmů.
15.5.2018 - DD Cup fotbal Plzeň
            
Závěr května 2018 nám přinesl sportovní vyžití a soupeření. Opět jsme poskládali fotbalový tým a přihlásili se do soutěže seriálu DD CUP ve fotbale. Na tréninkových hřištích Viktorie Plzeň jsme sehráli prohráli se silným mužstvem z Chebu, vysokým skóre jsme přehráli Nepomuk. Potěšila nás remíza s favoritem z Plzně. Děkujeme pořadatelům za pěknou soutěž. Fotbalu zdar!
11.5.2018 - Výlet na Moravu
            
Společný výlet  I.a III. Rodinné skupiny začal v pátek odpoledne odjezdem  z DD do Bulhar na Pálavě. Po malém zabloudění jsme šťastně dorazili do místa ubytování, a protože byl ještě čas, rozhodli jsme se pro malý výlet do Mikulova. Vyšlápli jsme si Svatý kopeček a stihli jsme i večerní venkovní prohlídku osvíceného zámku.
 
Druhý den ráno po vydatné snídani jsme si prohlédli Dolní Věstonice , vyfotili se u věstonické Venuše a společně vyrazili na Děvičky /zřícenina nad Novými Mlýny/. Po této krátké osmikilometrové procházce  jsme se odpoledne osvěžili v Aqualandu Moravia  v Pasohlávkách, kde klienti s tetami a strejdy vydrželi až do večerních hodin na různých tobogánech a skluzavkách.
 
V neděli po úklidu pokojů byla naplánována návštěva zámku Lednice s minaretem a zámeckým parkem. Následoval odjezd zpět do DD, kam jsme dorazili unaveni, ale spokojeni.
5.5.2018 - Motorkáři dětskému domovu Žíchovec
           
V sobotu 5. května jsme zažili velké překvapení. Věděli jsme, že se něco chystá, pan ředitel nás při pátečním povídání informoval, že budeme mít akční odpoledne a že za námi přijedou kamarádi z DD Boršov, Zvíkovské podhradí, Homolí, Šindlových Dvorů, Volyně a Horní Plané. Ale jinak nic.
Vše začalo již dopoledne, pomáhali jsme stavět stoly, připravovat přístroje a to jsme už začali něco tušit. Najednou tu byl přístroj na párky v rohlíku, na cukrovou vatu, palačinkovač, plotýnky s velikým hrncem guláše, spousta pitíček, roládky, no bylo toho neskutečně moc. Také jsme připravovali místa k soutěžím, ale nebylo zatím jasné, v čem se bude soutěžit – to vše bylo překvapení.
Když bylo vše připraveno, došli jsme si na oběd a pak to v jednu začalo. Nejdřív přijeli kamarádi z dětských domovů. Společně s námi okukovali dobroty, ale jakoby se pořád nic nedělo. Najednou se na příjezdové cestě ozval velký rachot a do areálu přijelo asi 80 motorek – různě velké, různě vyzdobené, s třásněmi i bez, choppery i silniční, různě rychlé, dokonce i dvě motorkové tříkolky. Byli jsme z toho zděšeni a nadšeni zároveň – krásné motorky, dršní motorkáři v kožených oblecích, s barevnými helmami někdy vyzdobenými rohy, to vše za zvuku silných motorů. Tolik motorek pohromadě nikdo z nás neviděl.
A akční odpoledne začalo – měli jsme možnost zasoutěžit si v 5 disciplínách - hod pneumatikou, pití z tanku, přetahování lanem, páce a střelbě ze vzduchovky. Na místě jsme dostali malou odměnu – bonbony nebo oplatku - a po absolvování všech disciplín jsme si mohli kdykoliv dojít pro pití, na guláš, pro palačinku s nutelou, pro cukrovou vatu, roládku nebo párek v rohlíku! To bylo!  Mezitím jsme si prohlíželi krásné motorky a fotili se u těch nejhezčích. Motorkáři se zatím občerstvili a nákupem pití nebo jídla přispívali na náš DD. Dalším obrovským překvapením bylo, že naši strejdové najednou přinesli naše helmy na kolo, motorkáři nastartovali svoje stroje  a nabídli nám, že nás svezou okolo našeho areálu. Nejdřív jsme se báli, ale potom nám to nedalo a na silných strojích i na tříkolkách jsme se opravdu všichni svezli. Bylo to naprosto skvělé a báječné!! I strejdové a tety se nechali svézt, protože kdy se nám zase podobný zážitek naskytne?? Ale samozřejmě to nebylo všechno. Přijel za námi do areálu mistr motorové pily a přímo před námi, na našem hřišti, vyřezal z jednoho kusu dřeva krásného medvěda, která teď je ozdobou našeho DD. Ukázal nám práci s motorovou pilou a překvapením pro nás bylo, že jich měl 5, každou použil na různé části vyřezávání. Bylo moc pěkné dívat se na zručnost a um, s jakým medvěda vyřezal. Je hezké, když někdo svou práci umí. Odpoledne se krásně naplnilo, motorkáři nám ještě pověděli něco o svých strojích a potom postupně odjížděli na další sraz motorek. Popřáli jsme jim šťastnou cestu a poděkovali jim za návštěvu a svezení. Jenže zážitkové odpoledne stále ještě nekončilo. S kamarády z ostatních Domovů jsme u našeho ohně opékali buřty a pak jsme si i zahráli pěkný fotbálek na našem hřišti. Výsledek není důležitý, hlavně, že jsme si to užili.  
Postupně s blížícím se soumrakem odjížděly i pozvané Dětské domovy, ale na cestu samozřejmě dostaly „výslužku“ - spoustu ňaminek, aby náhodou neměly po cestě, po té spoustě dobrot, „hlad“.....
A pak nás čekalo překvapení poslední – sedli jsme si na připravené lavice a naše skvělá teta Janička nám rozdala krásné dárečky a vlastnoručně upečený a ozdobený perníček jako vzpomínku na dnešní nádherný den.  
Navíc předala panu řediteli šek na 30 000,-Kč od firmy Delikomat Café+Co., kterými zaplatíme naše pobyty na letních dětských táborech o vekých prázdninách.

Úplně nakonci bychom chtěli poděkovat nejen motorkářům, za to že nás podpořili a udělali nám krásné motorkové odpoledne, firmě Delikomat Café+Co za sponzorskou podporu ale hlavně:

velké poděkování Janičce, Honzovi a celé jejich rodině za to, že vše úžasně připravili, zorganizovali a udělali a za to, že jsou našimi bezvadnými kamarády.  
Máme je všechny moc rádi!!!!!!
Děkujeme !!!!!!!!
3.5.2018 - Dravci ve Vlachovo Březí
          
Ve čtvrtek 3. května se na fotbalovém hřišti ve Vlachově Březí uskutečnilo vystoupení společnosti na ochranu dravých ptáků Zayferus. Vystoupení pánů z Moravy, jejichž téměř domácím působištěm je zámek Lednice, bylo dlouho plánováno a vzhledem k jejich nabitému programu objednáno již v listopadu loňského roku. Jejich včerejší vystoupení vyrovnalo, ba dokonce předčilo naše očekávání. Jelikož takovéto představení není každoroční záležitostí, chtěli jsme spatřit to nejlepší, co může společnost Zayferus nabídnout, a tak jsme se dohodli na vystoupení „TOP TOP Luxus“, který nabízí velmi bohatý program s výukou, soutěžemi a i nejatraktivnější přehlídkou dravých ptáků při letu, jejich útocích, a to vše ve volné přírodě, pro ptáky v cizím prostředí! Abychom mohli požadovat program „Luxus“ a přitom peněženky rodičů neutržily velkou újmu, museli jsme se programu zúčastnit v počtu okolo 500 žáků, což se nám při účasti vlachovobřezské, chlumanské a bušanovické mateřské školy a při účasti Základní školy Husinec a žáků DD Žíchovec, kteří k nám přišli tak říkajíc přes kopec, povedlo. A když jsme k celkovému počtu všech žáků připočetli i diváky vlachovobřezské, tak můžeme konstatovat, že 500 diváků mělo možnost vidět nádherný a velmi bohatý program vedený od prvního pohledu velkým odborníkem a obrovským nadšencem Jířím Hrotkem.
Žáci všech škol byli rozděleni v počátku představení do dvou velkých skupin, které měli možnost vidět okolo 30 druhů dravých ptáků. Jedna skupina byla postupně seznamována s dravci sokolovitými a současně druhá skupina s dravci krahujcovitými. Vtipnou a poučnou formou se všichni zúčastnění dozvěděli vše o jednotlivých druzích ptáků, kde žijí, jakého věku se dožívají, jaké mají zvláštnosti a velikosti a mnoho jiných informací. Nakonec byli žáci prozkoušeni ze znalosti jednotlivých dravých ptáků a následně došlo k výměně obou velkých skupin žáků. Po výuce a soutěžích, v kterých někteří žáci obdrželi velmi pěkné a hodnotné ceny se všichni diváci dočkali toho nejzajímavějšího a to předvedení dravců v letu. Něco jiného je ukázat dravce v tělocvičně nebo v kleci či připoutaného na laně, ale ukázat dravce v jeho přirozenosti, absolutně ve volné přírodě na svobodě, to už je zážitek! Zážitek, který je podložen celoživotní prací sokolníků věnujících se svým ptáčkům. Dravec je v tom okamžiku svobodný, může si letět, kam chce a je pouze a jenom na něm, zda se potom zase vrátí. Měli jsme možnost vidět útok Raroha velkého ve 200Km/hod. rychlém útoku. Karančo jižní nám předvedl neuvěřitelné letecké schopnosti v podobě neustálé chůze a poskakování, což je jeho přirozený pohyb, viděli jsme v letu Supa, Poštolku, vybrané děti měly možnost příletu dravce na svou ruku, ale i odlet ze své ruky.
Pánové z Moravy, moc děkujeme a příště za čtyři či pět let určitě ahoj!
30.4.2018 - Májka 2018
 
Dopředu jsme se rozhodli, že 30. dubna postavíme májku a opečeme buřtíky. Den předtím jsme asi vyhlédli březový nálet a připravili ho. V pondělí odpoledne strejda Kouba a strejda Brůžek připravili věci ke zdobení/ krepové papíry, provázky, dráty na přichycení,…/ a začali jsme s výrobou papírových růží, mašliček nebo jen fáborů . Přidělali jsme je na břízku a potom už  jsme jen čekali na postavení máje. Přidělali jsme ji na konstrukci  u dětského hřiště nedaleko ohniště, kde jsme si  opekli buřty a ukončili tak jeden pěkný den.
17.3.2018 - Rockeři hráli pro dobrou věc
 
Kapely SARAH a NIGHTWINGS v sobotu zahráli na charitativní akci.Rockeři a motorkáři měli vždy dobrá srdce i proto se rozhodli 17.3.2018, uspořádat koncert na podporu Dětského domova v Žíchovci.
Organizátor akce Radek Hájek, který pozval do relax-centrum Mrkáček a Hotel Mrkáček Lišov své přátele a kamarády aby podpořili děti z tohoto dětského domova v čele s ředitelem Mgr. Josefem Peikerem výtěžkem z celé kulturní akce. A že to byla rocková noc jak má být potvrdila i poměrně hojná účast fanoušků. Celý večer načala kapela NIGHTWINGS pak následovala malá přestavba ve které se představila mladá začínající zpěvačka Kristýna Sklářová a po ní následovala další mladá znovuzrozená kapela SARAH. Kolem půlnoci v přestávce byl panu řediteli předán veškerý výtěžek z akce, která sice nebyla tak velká ale o to větší budou mít děti radost, protože se vybralo 36.400 kč za což všem zúčastněným ze srdce moc děkujeme!! Tuto částku si osobně přijel převzít pan ředitel Mgr. Josef Peiker z rukou pořadatele Radka Hájka. Věříme že peníze z této akce jsou ve správných rukou a přejeme dětem hezké letní prázdniny. Také naše redakce se rozhodla spolupracovat s tímto dětským domovem a pokud by se chtěl k nám někdo přidat, klidně napište k nám do redakce – email: redakceattacker@seznam.cz , budeme jen rádi dobrých lidí není nikdy dost v dnešní době.
24.2. - 2.3.2018 - Zimní pobyt na horách
 
Ve dnech 24.února až 2.března 2018 jsme  opět vyjeli na každoroční zimní pobyt v přírodě. V krásném, ale mrazivém počasí, jsem vyrazili do Harrachova, kde se nám velmi líbilo, a tak jsme se těšili nejen na procházky a hry, ale především na lyžování. Chata Tesla, kde jsme byli ubytováni, ležela přímo u lanovky červené sjezdovky. Minulý rok se většina z nás sice už uměla postavit na lyže a sjet menší sjezdovku, ale od té doby se spousta dětí vyměnila, z 19 účastníků jich plných 12 na lyžích stálo poprvé v životě, a tak jsme se těšili (a zároveň se báli), jestli jsme lyžování nezapomněli, nebo jestli se vůbec lyžovat naučíme.
Na místo nás dovezl autobus firmy Švarctrans Vimperk (moc děkujeme!!), a můžeme jen a jen děkovat Pánům řidičům (to velké P je schválně), jak s námi jeli hladce a bez spěchu, takže nám připadalo, že silnice je pořád rovná, úplně bez zatáček, i když jsem do Harrachova jeli více než 4 hodiny. Cestou jsme se stačili zastavit u letadla – restaurace „Kofola“, abychom si prohlédli, jak je letadlo ve skutečnosti veliké, když u něj člověk stojí.
Ubytování a jídlo bylo v chatě Tesla bylo bezva, měli jsme se moc dobře, jen prostory na povídání a učení byly o něco menší než vždycky.
Ještě v sobotu jsme šli jsme na vycházku a připomněli si, jak je nutné být velmi dobře oblečen a obut, protože mrazy pohybovaly celý týden mezi -7°C až 17°C . Počasí ale bylo jinak nádherné, a tak jsme se byli podívat na první dva kopečky a malou sjezdovku, Večer už jsme plnili denní pokyny a úkoly, které nám tety a strejdové každý večer na nástěnce obměňovali.
V neděli dopoledne i odpoledne jsme zkoušeli první zkušební lyžařské krůčky, rozdělili jsme se do čtyř družstev – 1. družstvo - lyžařská škola, 2. družstvo - začátečníci, 3. družstvo - lepší začátečníci a 4. družstvo - lyžaři.
Pondělí už bylo „pracovní“ - dopoledne jsme se učili a snažili jsme se vypracovat všechny úkoly, které jsme ze škol sebou dostali, pak následoval oběd a příprava na lyžování. Vyjímkou bylo první družstvo, které se dopoledne pod dozorem lyžařského instruktora v lyžařské škole učilo těm úplně prvním krokům na lyžích. Odpoledne jsme všichni na nejmenším svahu zkoušeli první sjezdy, otočky nebo dokonce jízdu na pomě, 1. družstvo zase vedl v lyžařské škole instruktor.
Úterý bylo podobné – dopoledne jsme se po snídani učili, naobědvali se a šli na malou sjezdovku  v lyžařském areálu, lyžařská škola opět fungovala odpoledne i dopoledne. Každý den jsme lyžovali, počasí se sice v teplotách nijak neumoudřilo, ale sluníčko svítilo a nám bylo dobře. 4. družstvo už zkusilo velkou lanovku a velkou sjezdovku!
Středu jsme pojali jako odpočinkový den – dopoledne bylo učení a odpoledne vycházka k Mumlavským vodopádům, které byly krásně zamrzlé. Byli jsme se také podívat na skokanské můstky a měli jsme štěstí, právě na nich probíhal trénink mládeže.  Byli jsme překvapeni, že mezi skokany byly i dvě dívky!!
Čtvrtek už byl pro nás odměnou, vybraní lyžaři si mohli vyzkoušet velkou červenou sjezdovku a čtyřsedadlovou lanovku, všichni ostatní už jezdili na pomě nahoru a po svahu zase dolů. No a večer přišlo balení a příprava na odjezd. Nikdo se nezranil, téměř všichni už lyžovali lépe než první den, pluh a malé zatáčky zvládal každý. Kdo chtěl, se nakonec lyžovat naučil, za což byli všichni poslední večer pochváleni a odměněni spoustou sladkostí nebo dokonce i věcnými dárky.
Poslední den jsme pomohli strejdům naložit naše skvělé lyžařské vybavení – lyže, hůlky, lyžáky, rozlišovací vesty, helmy a brýle do autobusu společně s našimi batohy vyrazili jsme k Domovu. Rozloučili jsme se s Harrachovem a odjeli zpět do Žíchovce.
Byl to opravdu bezva týden, užili jsme si zase spoustu nových věcí a zkusili spoustu nových zážitků. Chtěli bychom za náš Dětský domov moc poděkovat MSDU OS Praha za to, že jsme mohli být v Harrachově, firmě Svarctrans, že nás krásně dovezla tam i zpět (a panu Švarcovi zvlášť, za všechno, co pro nás dělá) a Harrachovu, kde bylo krásně - i když mrazivo - a spousta sněhu.   Moc děkujeme!!
9.2.2018 - Krčma / Středověk na vlastní kůži
 
Cíl projektu: vzhledem k tématům dějepisu v 8. a 9. třídě a na SOU je cílem projektu zažít středověký způsob života a zábavy alespoň na jeden večer
Účastníci projektu: 8 vybraných klientů Dětského domova Žíchovec, žáků 8. a 9. třídy a učňů, pedagogický doprovod p. Beránek, Peiker, Mojdlová
Místo projektu: Středověká krčma Písek – zážitkový večer s večeří a programem – rezervace
 Datum projektu: 9.2.2018, 19,00 – 21,00 hod., odvoz a příjezd služebním automobilem
 
 Vyhodnocení projektu:
 
8 klientů DD bylo předběžně zkráceně informováno o „exkurzi v rámci dějepisu“. Seznámení s konkrétním cílem celého projektu proběhlo až těsně před vstupem do Středověké krčmy v Písku. Klienti byli seznámeni s chodem a zvláštnostmi Středověké krčmy – hrubší slova, staročeština, jiné zvyky u jídla, život bez vymožeností současné doby, program se zapojením návštěvníků……
 
Prvotní překvapení z interiérového zařízení vystřídalo překvapení ze středověké mluvy a názvů – „koukej se halamo, ty ochechule, co si dáš k žrádlu, co budeš chlastat, umej si pařáty, máš mastnou držku….“ Zároveň bylo připomenuto, že to jsou skutečné výrazy, které byly dříve naprosto běžně používány. Dalším překvapením byl „žrádelník“ a možnost jíst jídlo jen rukama (objednána kachna, špekový knedlík a zelí). Připomenuto, že jídlo se podávalo i na dřevěných talířích a kosti se většinou házely pod stůl psům. Klasické víno nebo pivo k jídlu vystřídala ovocná limonáda. Program se skládal z několika částí – vystoupení siláka, popis tehdejších možností doby a ukázka síly nošením lidských břemen v zubech. Zároveň „silák“ přinesl, ukázal a během svého vystoupení zapůjčil hada. Mezi jednotlivými vystoupením hrála živá středověká hudba a tančila tanečnice.
Druhé vystoupení ukazovalo zatýkání, možnosti mučení a odsouzení jedince s ukázkou použití důtek a dřevěného skřipce – nástroje na znehybnění hlavy a rukou. K vidění bylo i zavírání odsouzených žen do klece zavěšené ve výšce nad zemí.
 
Předposledním bodem programu byla ukázka střelby z dobových zbraní spojená s popisem dalších středověkých zbraní. Posledním bodem programu byl tanec tanečnice na stole, po kterém následovala ohnivá show.

Všichni klienti si vyzkoušeli možnosti, zvyky a možnosti zábavy středověkého života bez použití vymožeností současné doby. Bylo samozřejmě připomenuto, že život ve středověku se skládal především z tvrdé práce a dřiny přes den, zdůrazněn maximální rozdíl mezi spodinou a šlechtou a také připomenuty nemoci a jejich epidemie.
 
Celkově celý projekt splnil svůj cíl – vyzkoušet si alespoň na jeden večer život ve středověku a posoudit zároveň vymoženosti dnešní doby. Zážitky budou prezentovány klienty DD i v jednotlivých školách v hodinách dějepisu.
21. -  24.12.2017 - Vánoce "na třikrát" !!                      
Po čertech a Mikulášovi s Andělem začalo období těšení se a přibližování se Vánoc – svátků, které sebou přinášejí nejen vánoční stromeček, pečivo, vánočku, salát a řízek, ale hlavně – dárky!!
Moc jsme se na vše těšili. Každý rok připravujeme na vánoční besídku program, aby hosté, kteří se přijedou podívat, viděli, že i my jsme šikovní nejen sportovně, ale i kulturně.  

A pak nastal „den první“: 21.12. 2017 jsme měli Vánoční besídku. Přijeli a přišli vzácní hosté – bývalé tety, které v našem Domově pracovaly, zástupci sponzorů, pracovníci OSPODu, rodiče a naše tety a strejdové. Všichni byli zvědavi, jak se besídka povede. První slovo si vzal pan ředitel, přivítal všechny hosty i nás a s pomocí projektoru a fotek prošel a ukázal, co jsme za celý rok 2017 viděli a prožili. Samozřejmě s vtipným komentářem. Sami jsme byli překvapeni, co všechno se během roku událo, na co jsme skoro zapomněli a co bylo hodně zajímavé. Po tomhle úvodu začala samotná besídka. Chtěli jsme ukázat, co všechno umíme a tak jsme se předvedli nejenom v básničkách, ale i písničkách, tanci, ukázce karate, sportovním gymnastickém vystoupení a dokonce divadelním dialogu z Hamleta. Jednotlivé části se všem hostům líbily a vždy nás odměnili potleskem.  
Pak pro změnu přišlo překvapení pro nás – tak jak stálo na pozvánkách na naši besídku – opravdu přišel kouzelník a byl naprosto báječný !! Nejenom, že nám ukázal spoustu kouzel, ale někteří jsme  mohli kouzlit i s ním. Krásná kouzla, vtipné scénky a velká legrace nadchla nás i dospělé a pan kouzelník Wald sklidil obrovský potlesk. Na konci svého představení nám všem ještě svýma šikovnýma rukama „vykouzlil“ balónkové hračky a zvířátka. A těsně před tím, než došlo k tomu nejdůležitějšímu – rozdávání dárků – jsme se mohli ještě podívat i na krásný ohňostroj. Zkrátka paráda, celá besídka se moc povedla. A to hlavní – rozdávání dárků – bylo plné překvapení a nadšení. Všichni dostali „první část“ dárečků od Ježíška z našeho Domova, ukazovali jsme je jeden druhému a společně jsme pak nezapomněli zavolat „děkujeme Ježíšku!!“ Po skončení besídky jsme se rozloučili se všemi hosty a rychle jsme běželi do svých pokojů, abychom si dárečky pořádně užili!!

A pak nastal „den druhý“. 24.12 2017 jsme zůstali v Domově v menší skupině, protože některé děti odjely k rodině nebo známým. Udělali jsme si ty klasické Vánoce, se salátem, řízkem a „druhou částí“ dárků. Tentokrát byla radost ještě větší, dostali jsme hodně dárků od spousty hodných lidí – známých i neznámých, našich přátel a kamarádů – kteří nám chtěli udělat na Vánoce radost. A to se jim tedy doopravdy povedlo! Překvapení stíhalo překvapení a ta veliká radost z krásných dárků!! Celý večer jsme se s nimi mazlili a nemohli jsme z toho ani usnout. Předtím ale samozřejmě zaznělo u stromečku hlasité a sborové „děkujeme Ježíšku!!!“

A pak nastal „den třetí“. 2. ledna nového roku 2018 jsme se zase všichni sešli v Domově, udělali jsme si „poslední ježíškovské a první novoroční povídání“ s panem ředitelem. Pod stromečkem čekaly ještě poslední dárky pro ty, kteří hned po besídce odjeli z Domova. A do třetice nastalo překvapení a radost z dárků a chlubení a naposledy jsme zvolali „děkujeme Ježíšku!“.

Chtěli bychom strašně moc poděkovat Ježíškovi (= našemu Domovu, všem sponzorům, všem hodným lidem, kteří na nás myslí) za to že nám o Vánocích připravili takovou velikou radost!!

DĚKUJEME MOC, MOC, MOC!!!  
9.12.2017 - Mikuláš, anděl a čerti !!           
To zas bylo – nejdřív přišli a strašili nás (slzy tekly proudem), pak po nás chtěli básničku (to se usmívali) a pak jsme dostali (hodně dobrůtek). A kdo to byl? No přeci Mikuláš s nadělem a ošklivý čerti.
Bál se každý, a kdo říká že ne, tak lže. Čerti byli opravdu strašidelný, anděl krásnej a Mikuláš hodnej.  Takže nakonec byli spokojeni všichni. Nikoho do pekla neodnesli, ale ani nám nikdo nenabídnul nebe. Takže zůstávámě někde uprostřed a asi je to tak nejlepší. A ze svých hříchů se budeme zpovídat zase za rok..... Uvidíme, jak to dopadne.
26.11.2017 - Muzikál Alenka v kraji zázraků
Dostali jsme od CK Floria a panéí B9skové krásnou nabídku -  podívat se v Praze na muzikál Alenka v říší zázraků v Divadle Hybernia.
Vyjeli jsme naším služebním autem do Vodňan, kde jsme přestoupili do autobusu a vydali se do Prahy. Po prohlídce Prahy a jejich krásných částí, i když malilinko v zimě, jsme se vydali do divadla Hybernia, kde jsme viděli pohádkový muzikál plný hvězd s úžasnými kostýmy a hudbou. Na jevišti kromě bylo kromě dospělých spousta dětských herců. Všichni tančili, zpívali a hráli jako o život.  
Alenku a její fantastická dobrodružství a podivná setkání v říši divů, či v říši za zrcadlem, jsou zachyceny v příbězích Lewise Carrolla. Všechny příběhy jsme mohli vidět v tomto krásném muzikálu.
Bylo to moc hezké a už se těšíme na další výlet do Prahy nebo muzikál.
4.11 - Strašidelná ZOO Ohrada
Se strejdou jsme se vydali služebním autem podívat se do ZOO Ohrada, kde právě probíhala akce Strašidelná ZOO. Těšili jsme se, jak se budeme bát a opravdu to stálo za to – heloweenské masky se potulovaly po zámečku Ohrada i po ZOO, mohli jsme plnit strašidelné úkoly a za ně jsme dostávali strašidelné dobrůtky. Bylo to prima, jediné, co jsme nestihli byl lampionový průvod, který začínal až v době, kdy už jsme byli na cestě zpět do Domova. Ale to nevadí, alespoň máme nápad, co bychom mohli u nás v Domově a raeálu ještě udělat a vytvořit – uděláme si náš lampionový průvod! Ale o tom až zase příště...
22.10 - Drakiáda             
Drakiáda 2017 se opět povedla až na ten vítr, který se objevil jen na pár chvil a zmizel, takže jsme je nemohli vyzkoušet. Dráčci byli nádherně vyvedení, děti si na nich daly záležet. Byly i sladké odměny, dostalo se na všechny a oceněni byli všichni po zásluze.
21.10 - Zamykání Blanice                 
Dnes jsme využili jeden z posledních hezkých podzimních dnů a rozhodli jsme se  uzamknout naši řeku a ještě se  předtím chvilku povozit, což se nám i při menším průtoku vody povedlo. Na závěr  jsme Blanici uzamkli a těšíme se na jaro.
7.10 - DD Cup Praha – Prevencí proti nehodám           
V sobotu 7. října jsme vyrazili  se čtyřčlenným družstvem a strejdou do Prahy na další část DD Cupu s heslem Prevencím proti nehodám.
Jedná se o soutěž, ve které se jezdí a závodí na kole a testují se znalosti z dopravních předpisů. I když nám počasí dvakrát nepřálo, dopadli jsme velmi dobře. Tři dívky a jeden kluk obsadili velmi pěkná umístění, někdo byl na zkušené, někdo lépe zvládl kolo, jiný uměl lépe testy. Ale jako nejlepší ve své kategorii se ukázala Martina, která vystoupala až na nejvyšší stupínek ve své kategorii a vyhrála krásné ceny. Ale ani ostatní nezůstali pozadu, každý si z DD Cupu něco odnesl a navíc jsme za odměnu dostali od strejdy i ňaminku na cestu zpět. DD Cup je bezva a těšíme se všichni na další část!
Letní dětské tábory                        
V době velkých letních prázdnin jsme si užívali zábavu a legraci na letních dětských táborech. Jako první jsme vyjeli hned první den prázdnin na tábor Campamenta 99 do Zlatého údolí u Kněžmostě. O den později vyrazila druhá skupina na tábor Švagra do Hříběcí. Po návratu jsme pobyli 2 dny v Domově, vyzkoušeli jsme, jestli nám teče teplá voda ve sprše, jestli naše pračky nepřestaly během naší nepřítomnosti prát a už jsme zase balili, tentokrát na Kůl Kemp do Bělčic. V takovémhle fofru nám utekl první měsíc prázdnin, ani jsme nevěděli jak. Kromě sportu a koupání jsme se v Kněžmosti bavili různými vědomostními soutěžemi,  Hříběcí jsme se dozvěděli a prakticky vyzkoušeli fungování integrovaného záchranného systému a v Bělčicích jsme byli za indiány. Jak jsme se na táborech měli, si prohlédněte na fotografiích, ale sami můžeme říct, že jsme si užili hodně legrace, získali jsme spoustu nových kamarádů, dozvěděli jsme se hodně nových zajímavých věcí a vraceli jsme se bohatí o nové zážitky a zkušenosti. Bylo to moc fajn!!!

 
Moc bychom chtěli poděkovat
Nadačnímu fondu Albert,
za poskytnutím nadačního příspěvku na
Projekt „Pobyt dětí z Dětského domova na letních dětských táborech“  
který nám pomohl financovat náš pobyt na táborech.
 
DĚKUJEME!!
Babí léto v Žíchovci - 30.9. 2017                         
Letos již po čtrnácté hostil náš Domov děti z dětských domovů celého jihočeského kraje při akci Babí léto v Žíchovci. Přijeli k nám kamarádi z Horní Plané, Zvíkovského Podhradí, Homolí, Písku, Radenína a Volyně, takže letošního Babího léta se zúčastnilo 7 dětských domovů a celkem jsme spočítali, že k nám do Domova přijelo téměř 100 osob.
Jako každý rok pro nás celodenní hru připravili a zároveň moc děkujeme našim kamarádům z Campamenta99. Celodenní hra byla tentokrát na motivy japonského sci-fi. Našim největším „nepřítelem“ byla Jubaba, která hned na počátku hry zaklela naší kamarádku princeznu a my jsme museli splněním úkolů zjistit její pravé jméno, abychom princeznu vytrhli ze spáru čarodejnice Jubaby. Rozdělili jsme se do oddílů a v okolí i v areálu jsme plnili více či méně náročné úkoly a sbírali body do celkového závěrečného hodnocení. Poslední úkol byl nejtěžší – proskočit skrz měnící se paprsky laserů (natažené provázky kterými pohybovali „campamenťáci“), sesbírat rozstříhané papírky a složit z nich správné jméno Jubaby. I to jsme nakonec dokázali. Užili jsme si hodně legrace, počasí bylo nádherné, atmosféra parádní, vyhráli jsme spoustu krásných věcí a ňaminek, opekli jsme si buřty u táboráku a popovídali si s kamarády z ostatních Domovů. Poslední „bojovkou“ po vyhodnocení bylo nalezení a sesbírání krásných plyšáků, které jsme objevili za budovou bývalé školy tady v DD Žíchovec. Každý si našel toho svého, někteří rychlí jich měli i víc, ale dostalo se na každého.
 
Nakonec také nesmíme zapomenout poděkovat sponzorům, kteří nám věnovali penízky na dárky a ňamky,  sponzorovi, díky kterému jsme si pochutnali na výborných koláčích ke svačině (pekárna NoVy Vacov) a sponzorovi, bez kterého by nebyl náš závěrečný oheň tak dobrý a provoněný vůní výborných buřtíčků (Maso Uzeniny a.s. Písek)!!!!

Všechno se povedlo, sláva vítězům poražení nebyli, těšíme se, že příští rok bude ještě lepší a že přijede ještě více kamarádů !!
 
DD Cup Praha – beach přehazovaná - 16.9. 2017                         
V sobotu brzo ráno jsme se vydali dobýt Prahu, vyrazili jsme plni odhodlání a nažhavení, vybavení silnou svačinou a pitím. Po skouknutí soupeřů jsme si prohlédli i poháry a na nějaký si mysleli. Ale osud tomu chtěl jinak. Po pěkných výkonech ve skupině rozhodoval poslední set do deseti, kde jsme prohráli o jediný bod (míč soupeře dopadl na čáru!) a hráli jsme ve skupině o nižší místa. Pokračovali jsme v pěkných kolektivních výkonech, až jsme nakonec obsadili hezké celkové 21. místo. Naposledy jsme se podívali na poháry, zatleskali vítězům a vyrazili k domovu. Po cestě ještě dobrota od strejdy a zase zpátky doma. Ale příště jedeme zase a to bude jiná hra...!
Vltava žije - 9.9. 2017                         
Na letošní ročník akce „Vltava žije“ jsme byli pozváninašimi přáteli z Art4promotion. Byli jsme informování, že letos je všechno trochu jinak a tak jsme byli zvědaví, jak to tedy všechno bude.
Začali jsme v adrenalinovém parku na Hluboké, kde se konalo setkání pěstounských rodin a dětských domovů. Musíme říct, že jsme si  to všichni moc užili s kamarády, na jednotlivých atrakcích, že jsme nestačili ani navštívit Zoo Hluboká, do kterého jsme měli celý den volný vstup.... Hlavně adrenalin na cestě po kládičkách a provazech v patnáctimetrové výšce byl pro nás velmi “výživný”. Ale i ostatní atrakce jsme si vychutnali dosyta, takže jsme odjížděli z Hluboké až těsně před sedmou, abychom se podívali a zatančili si na DJ-ský set, což bylo taky báječný.
A protože nám bylo doporučeno tetou Lenkou Stříteckou navštívit jednotlivá místa ve městě, vyrazili jsme po tanečku k harfě a na most na Michaela Jacksona. Zkusili jsme si zabrnkat na elektronickou harfu, poslechli jsme si i hudbu “tři oříšky pro Popelku” a pak jsme se obdivovali promítání na vodní stěnu a muzice s Michaelem Jacksonem. A protože jsme chtěli viděti alespoň část Vivaldiana a nechtěli jsme propást ohňostroj, vydali jsme se zpět na náplavku. Tady jsme si  zkusili poslechnout upravenou klasickou hudbu od skladatele Antonia Vivaldiho (budeme ve škole vědět, kdo to byl)  a musíme říct, že ač jsem to nečekali, chytilo nás to a líbilo se nám to! Krásná hudba, i když jiná, než normálně posloucháme, nádherné obrazy provázející události v životě pana Vivaldiho a úžasný konec!No a závěrečný ohňostroj byl jako obvykle třešnička na dortu...nádhera. Odjížděli jsme vyřádění, vysportovaní, ohromení krásnou muzikou a provedením promítání. O všem jsme si dlouho vyprávěli, ale až druhý den v DD, protože po cestě do Žíchovce jsme v našich autíčkách všichni absolutně “vytuhli”. Takže ještě jednou vám všem z „Artu“ moc děkujeme, byl to zážitek a bylo dobře, že byl jiný než v minulých letech, užili jsme si úplně nové věci...  Díky, díky, díky...
Rozloučení s létem 2017 – Týn nad Vltavou – firma Richmont – CZ a.s.
- 2.9. 2017              
2. září 2017, těsně před koncem prázdnin a nástupem do školy, jsme byli pozváni firmou Richmont na každoroční akci – „Rozloučení s létem“, která je pořádána jak pro veřejnost, tak pro zaměstnance firmy. Hned po příjezdu nás přivítali naši dobří známí – teta Jana a strejda Honza, na které jsme se moc těšili – a seznámili nás s velmi milým ředitelem firmy panem Martinem Boháčem. Dostali jsme informace, jak to na takové akci Rozloučení s létem funguje a pak jsme vešli do areálu firmy, kde bylo již vše připraveno. Od té chvíle jsme se až do konce nestačili divit, co všechno jsme mohli zažít a prožít !!  
Hned na začátku jsme od firmy Richmont dostali školní kufříky s výbavou do školy, také jsme dostali lístky na občerstvení – palačinku, mňaminky i pití, dostali jsme lístky na plnění různých úkolů a atrakcí, které se potom vhazovaly do velké nádoby, aby mohly být losovány v tombole s nádhernými cenami!!!  Kromě toho jsme mohli jezdit na koni, nechat si pomalovat obličej krásnými barvami a obrazci, vozit se na kolotoči, účastnit se her a dalších atrakcí...Každý kdo splnil všechny připravené hry a soutěže navíc dostal „malý“ dárek – holky se chlubily selfie tyčemi a hned je zkoušely s telefony, další dostali míčky, hračky, omalovánky.... Bylo toho opravdu hodně.
Ale ani my jsme nechtěli přijet na loučení s prázdninami jen tak – přivezli jsme ukázky naší šikovnosti – keramiku, kterou tvoříme v naší keramické dílně a naše dívky Sabina s Martinou a Filipem předvedly dvě gymnastické sestavy, které sklidily velký potlesk veškerého obecenstva.
V pozdních odpoledních hodinách pak přišla tři, pro nás obrovská, překvapení: první -  to když v tombole byly vylosovány lístky našich kluků – vyhráli koloběžku, spacák, velké kolo a tablet!!
Druhé – to když jsme se dozvěděli, že lidé, kteří na tuto akci přišli, společně s firmou Richmont věnovali našemu Domovu výtěžek 75 500,- korun !!!!! V šoku jsme byli nejenom my, ale i naši vychovatelé i s panem ředitelem, kteří tomu nemohli vůbec uvěřit. (Až později jsme se dozvěděli, že potom bylo domluveno, že za tyto peníze koupíme do Domova každému kvalitní zimní boty a na každou postel novou peřinu a polštář !!!). Radostí jsme se všichni zapojili do tancování, ke kterému nám hrála bezva kapela s moc pěknými písničkami. Rozjuchaní jsme pak zažili třetí velké překvapení – nádherný obrovský ohňostroj !!!!!
Vraceli jsme se do Domova pozdě večer, unavení a zbití nádhernými zážitky, které nám nedaly ještě dlouho spát, s nádhernými dárky a plnými břichy těch nejrůznějších dobrot.   
Bylo to úžasné a bezvadné odpoledne, za které chceme moc poděkovat především firmě Richmont z Týna nad Vltavou, tetě Janě a strejdovi Honzovi, že se nám celé odpoledne věnovali a také lidem z Týna nad Vltavou, kteří také přispěli k tomu finančnímu daru, který náš Dětský domov dostal.

DĚKUJEME MOC, MOC, MOC !!    
Houpačka Velešín 19.8. 2017                             
Houpačka. To je název multižánrového a charitativního festivalu na který jsme byli pozváni s koncem prázdnin. Se sobotním polednem jsme zajeli do Velešína a stali se součástí festivalu tance, hudby, exhibicí, akcí a prezentací rozličných dílen nebo charitativně zaměřených projektů. Zúčastnili jsme se také benefičního běhu, jehož výtěžek organizátoři věnují na úhradu potřeb osob s neutěšeným zdravotním stavem. Potěšilo nás zejména malování na tvář, bazar oblečení, sprejování nebo navlékání korálků. Vyzkoušeli jsme si také všechny soutěže, které na Houpačce byly, a také jsme si mohli vyzkoušet různé další aktivity a strávit tak sobotní odpoledne smysluplným způsobem.
Sportovní cyklo-vodácký pobyt v přírodě 7. - 13.8. 2017              
 
Teprve podruhé jsme jeli do Tušti u Suchdola nad Lužnicí. Nikdo z nás nevěděl, jaké to bude, jestli se bude opakovat minulý rok, nebo jestli bude program úplně jiný. Měli jsme jasno jen v tom, že zase budeme jezdit na kolech, učit se jezdit na lodích a chodit plavat. Opět to ale zase předčilo naše očekávání!
 
Do Tušti jsme dorazili v „nové“ sestavě. My, staří „mazáci“ co jsme věděli, jak to všechno vypadá, a „nové“ děti, které tu s námi ještě nebyly. Tentokrát jsme nejeli autobusem, ale jela naše 3 krásná žíchovecká autíčka a dvě soukromá, měli jsme sebou dvě káry, jednu s loděmi a jednu s koly. Všechno šlo krásně hladce.
Ubytovali jsme se opět v penzionu Pod Bůrkem a během pobytu jsme opět, stejně jako minulý rok, museli konstatovat, že nám majitelé penzionu nejen skvěle vaří obědy a večeře, ale že to jsou i skvělí lidé. Pokoje byly krásné, čisté, voňavé a s televizí (ale na tu moc času nebylo).
 
A první den byl tady. Hned ráno po budíčku, tak jako každý následující den, jsme si mohli na nástěnce přečíst, kdo je vedoucím dne (pan ředitel!), kdo má službu, jaké je heslo dne (zkušební jízdy po silnici, lesem i vodou), jaký bude program a jaké jsou pro nás připravené otázky a úkoly ke splnění (napsat básničku na jména všech našich lodí). Dozvídali jsme se také, kdo byl jak ohodnocen za odpovědi a kdo si uklidil nejlíp pokoj. Na konci pobytu bylo vše vyhodnoceno a každý z nás měl plné ruce odměna sladkostí.
Snídani jsme si připravovali sami – teda spíš nám jí připravovali strejdové a teta a ten kdo měl ten den službu roznášel talíře, příbory, namazané rohlíky, salámek, paštiku, máslo, křupinky, vločky, nutelu, čaj, mléko – zkrátka to, co bylo ke snídani. A taky potom umýval nádobí.
 
Dopoledne jsme většinou věnovali cyklistice. Rozdělili jsme se na 3 skupiny – nejmenší děti, větší děti a borci, co do toho umí šlápnout... a podle toho jsme jezdili delší nebo kratší trasy. Silnice byly krásné, rovné a jen občas s malým kopečkem, proto se nám jezdilo úplně báječně!! Nejdelší trasa těch větších vedla za hranice do Rakouska a zpátky, nejdelší trasa těch menších vedla okolo pískoven. Lehce unaveni jsme se vraceli do základního tábora, abychom si dali výborný oběd, odpočinuli si a připravili se na odpolední program.
 
Po poledním odpočinku jsme vyrazili pěšky nebo autem k nejbližším pískovnám s krásnou čistou a teplou vodou, kterých bylo v okolí hned několik. Sebou jsme také vezli veškeré vybavení na vodu – helmy, vesty, pádla a plavky a hlavně našich pět kanoí – Báru, Stáňu, Máňu, Sáru a Kláru . Naše první pokusy o pádlování a kormidlování nedopadly nijak zvlášť, ale pod vedením strejdů, kteří nám ukázali, jak se správně drží pádlo, jak se má kormidlovat, zabírat a kteří nám hlavně řekli, že na lodích se zásadně zdraví pokřikem ahóóóój, jsme po týdnu byli pasováni na pravé vodáky, kteří na lodích umí opravdu jezdit. Dokonce si někteří z nás vyzkoušeli, o co se jedná když se řekne „cvaknout se“.. Zároveň jsme se každý den koupali do sytosti, takže program byl opravdu každý den pestrý. A po celém dnu opět výborná večeře.
 
Týden krásně utekl, zkusili jsme si i stezku odvahy (podpisy na rakvi!!), navštívili jsme Terezino údolí a jako překvapení jsme si mohli objednat v pizzerii velikou pizzu (dospělí to měli naplánované na ten nejošklivější den a vyšlo jim to). Absolvovali jsme také pěší turistický výlet okolo pískoven z Majdaleny až do Tušti, po cestě jsme sbírali maliny, borůvky a všechno ostatní, co šlo z lesních plodin sníst..
 
Celý týden bylo, kromě jedné opravdové pořádné bouřky a prudkého deště, nádherné počasí, takže jsme si pobyt v Tušti opravdu moc a moc užili. Jenže pak se najednou začal blížit konec, balení, pomalu se vkrádaly myšlenky na školu, ale to bylo relativně ještě daleko. Ještě 14 dní prázdnin!!
 
Chtěli bychom si to moc zopakovat, bylo to opravdu báječné – strejdové a teto – děkujeme !!!!!
 
 
Moc bychom chtěli poděkovat
 
Nadaci ČEZ,
 
za poskytnutím nadačního příspěvku na Projekt „Cyklisticko-vodácko-turistický pobyt dětí z Dětského domova Žíchovec“ a společnosti
NaturaMed Pharmaceuticals, které nám pomohly financovat náš pobyt na Tušti.
 
 DĚKUJEME!!

Předání sociálního automobilu 29.6. 2017              
 
Náš pan ředitel si pro děti i zaměstnance připravil malé překvapení. Dozvěděl se, že firma Kompakt z Poděbrad založila projekt „Sociální automobil“, který funguje tím způsobem, že zástupci firmy Kompakt Poděbrady v různých krajích České republiky shánějí a představují tento projekt sponzorským firmám, které mohou formou zaplacení pronájmu reklamní plochy na 6 let na připraveném automobilu společně zaplatit nákup a předání tohoto vozidla různým organizacím, které se starají o různě sociálně nebo zdravotně hendikepované děti.
 
No a našemu Domovu bylo také přáno, sponzoři k nám byli velice vstřícní a milí, takže se sponzorské firmy mohly těsně před vysvědčením přijet podívat na předání „sociálního automobilu“ našemu Domovu a zároveň si prohlédnout, jak tady žijeme a jak se máme.
 
My jsme samozřejmě nemohli nechat tyhle moc hodné lidi nechat odejít jen tak, takže každý zástupce firmy dostal od nás malou, námi vytvořenou, keramiku jako pozornost a dospělými bylo připraveno pohoštění ve formě rautu. Myslíme, že se všem u nás moc líbilo, a my jsme hlavně strašně rádi, ž máme krásné autíčko, kterým nás může zase o něco víc jezdit na výlety a sportovní a kulturní akce.
 
TAKŽE VŠEM SPONZORŮM MOC, MOC, MOC DĚKUJEME!!!
Muzikál Mýdlový princ 24.6. 2017              
 
Ke konci školního roku jsme dostali za odměnu možnost navštívit muzikál Mýdlový princ. Jeli jsme do Prahy a přestože písničky Václava Neckáře neznáme zas až tak dobře, na všechny jsme si vzpomněli, nebo jsme je znali alespoň trochu z rádia. V muzikálu vystupovali známí herci a zpěváci – Olga Lounová, Martin Dejdar, Sagvan Tofi, Tereza Kostková a další. Pobavili jsme se, prohlédli si Prahu a krásně unavení dorazli večer zpátky do našeho krásného Domova....
Pirátská cesta 17.6. 2017              
 
Těsně po polovině června jsme byli pozváni tetou Janou a jejím přítelem Honzou do obce Všeteč,   který leží kousek od Týna nad Vltavou na dobrodružnou Pirátskou stezku.
 
Nevěděli jsme, co nás čeká a o to víc jsme byli z celé akce nadšeni – už při přivítání pro nás teta Jana  se svojí rodinou připravila malé překvapení – dostali jsme mňaminky na občerstvení, aby se nám dobře šlapalo, trochu jsme se porozhlídli a vyrazili jsme směrem k lesu podle pravé pirátské mapy, nakreslené na pravém pirátském plátnu. Nejprve nás mapa zavedla k lesu, kde se před námi v trávě ukrývala pravá pirátská tekutina na pití – „rum“ – samozřejmě v lahvičkách od Jupíka. Potom nás mapa vedla ke straému hřbitovu, kde byla připravena pirátská truhla s pravými pirátskými oděvy – oblékli jsme se do pirátského všichni, i s dospělými a abychom se mohli maskovat, pomalovali jsme si všichni tváře válečnými pirátskými barvami... Moc jsme si to užívali, i pejsek Alan byl pomalován.
 
Ale to samozřejmě nebylo všechno a čekala nás ještě řada překvapení – orientace podle pirátské mapy, skládání slůvek z angličtiny, hledání schované pirátské svačinky v podobě toustů, sbírání dřeva v lese na pirátský oheň a taky zkouška pirátského umění ošetřit zraněného člena naší pirátské družiny. Byla to paráda, ale to nejlepší mělo teprve přijít – když jsme se prodrali lesním porostem, objevila se před námi lesní louka a na ní nefalšované pirátské stroje – čtyřkolka, terénní auta, traktor a na okraji louky pirátská chaloupka, u které už hořel ohníček a za kterou jsme si mohli vyzkoušet střelbu z opravdové vzduchové pušky na barevné balonky.  Každý si vyzkoušel všechno – každý si zastřílel, každý sepovozil v teréňácích, každý se povozil na čtyřkolkách  - a že to byl obojí pořádný fofr! - a každý si vyzkoušel, jak se řídí traktor. Pro kluky i holky naprosto úžasný!!!!
 
Když jsme se dosyta vyřádili na „ďábelských pirátských strojích“, přesunuli jsme se podle mapy do cíle naší pirátské cesty – a to byla zahrada u domečku tety Jany, kde jsme ještě navíc otevřeli truhlu s bonbonovým pokladem, dostali jsme na památku perníčky se svým jménem a ochutnali grilované maso a melouna jako „smoothie“, mohli jsme obdivovat nádherného papouška a vyzkoušet si třeba obruč na hula hop.
 
Teto Jano, strejdo Honzo – moc děkujeme za to, jak jste to pro nás připravili, bylo opravdu krásný, dobrodružný, napínavý, srandovní, úžasný, parádní – zkrátka pirátský!! Děkujeme!!
Vodácký výcvik na Otavě - 8.6.2017           
Po domluvě pana ředitele se školami, které navštěvujeme, jsme mohli za krásného počasí vyrazit místo vyučování „na vodu“. Naše krásné lodě, vesty, pádla a helmy jsme naložili na káru a do 2 aut a vyrazili jsme do míst, kde se řeka Blanice, která teče okolo našeho Domova, vlévá do řeky Otavy. Začínali jsme v Kestřanech a končili jsme v Písku.
Počasí bylo nádherné, sluníčko svítilo, vody bylo dost a tak se vodácký den opravdu povedl. Měli jsme sebou dobrou svačinu, jako správní vodáci jsme se v půlce cesty zastavili v kempu u Putimi, kde jsme si dali dobrou klobásku a pití a pokračovali jsme po Otavě dál na Písek. 2 jezy jsme přenesli a těsně před Pískem jsme si jednu „šlajsničku“ také sjeli a byl to moc hezký zážitek. Nikdo se „necvaknul“, všichni jsme zůstali skoro bez namočení a tak nám bylo při nakládání lodí na nosič trochu smutno, že už to končí.  Ale strejdové a tety zase určitě brzo něco vymyslí, tak se na příští „vodu“ moc těšíme!!!
Dětský den v Protivíně - 3.6.2017           
V sobotu 3.6. jsme byli pozváni na Dětský den se zumbou v Protivíně. Pozvala nás naše kamarádka paní Hanka Bísková, která vede v Protivíně studio ForBody. Abychom nepřijeli „s prázdnou“, připravili jsme si opět gymnastické vystoupení a vystoupení pěvecké, kterým jsme se snažili obohatit celkový program Dětského dne.
 
Sami jsme si mohli vyzkoušet skákací pera na nohou, malování na obličej, jízdu na ponících, výrobu korálkových prstýnků, lezení po příkré stěně, viděli jsme vystoupení mladých členů taekwo-do, gymnastek, country i moderních tanců, mladých hasičů i fotbalistů.
 
Moc jsme si to užili a závěrečná zumba-diskotéka nám dala docela do těla. Vraceli jsme se unavení, ale šťastní, bylo to opravdu krásné odpoledne!
Zážitkový dětský den v Hluboké nad Vltavou 31.5. 2017              
Měli jsme to štěstí a byli jsme vybráni jako jeden ze čtyř Dětských domovů Jihočeského kraje, abychom se zúčastnili Dětského dne ve Sportovně relaxačním areálu v Hluboké nad Vltavou. Společně tam s námi byli kamarádi z Boršova, Radenína a Horní Plané. Celou akci a velká překvapení pro nás připravily firmy NaturaMed Pharmaceutikals, noviny Budějcká Drbna a firma Unicall. Celý program skvěle uváděla moderátorka rádia Kiss Jižní Čechy Adélka Jirkalová
A co jsme všechno zažili? Bylo toho opravdu hodně: zahráli jsme si turnaj v beachpřehazované, mohli jsme zkusit fotbálek v nafukovacích koulích, takzvaný zorb fotbal, minigolf, hod  na basketbalové koše, adrenalinové lezení, stolní tenis, trampolínu, zkoušeli jsme hod míčkem na rychlost, trefování se kopem míče do branky na přesnost, mohli jsme si vyzkoušet i místní prolézačky a houpačky, k tomu všemu nám hrála skvělá muzika, k dobré náladě jsme se snažili přispět i my s naším nacvičením gymnastickým vystoupením, za který jsme sklidili velký potlesk od ostatních kamarádů. Pobavit nás přišel také klaun v pirátském oblečení, hledali jsme zlaté mince, tvořili obrovské bubliny, potleskem a nadšeným jásáním jsme doprovodili kluky ze streetdanceové skupiny z Budějovic...bylo to zkrátka úžasné. Organizátoři nám navíc připravili výborné svačinky, oběd, pití bylo k dispozici celý den.

To nejlepší však přišlo nakonec. Pořadatelé z firmy NaturaMed věnovali každému Dětskému domovu částku 142 880,-Kč, z které bylo částečně zaplaceno zajištění produkce dětského dne, doplňky stravy OmegaMarine Family, fixy a pastelky a ještě nám zbyla nádherná částka, kterou využijeme k zaplacení letošního vodácko-cyklisticko-turistického pobytu v Tušti. Ale to nebylo jediné překvapení – organizátoři z firmy Unicol, kteří také zajišťovali celý den občerstvení, věnovali tablet, mobilní telefon a vstupenky na výstavu Body v Praze vybraným dětem, které se nejvíce aktivně podíleli na jednotlivých sportovních disciplínách. Z našeho Domova byl vybrán Matěj, který vyhrál nádherný veliký tablet! Všichni byli nadšení a spokojení, o celém dnu vyprávěli všichni účastníci nadšeně do pozdních nočních hodin.
Chtěli bychom všem firmám a všem lidem, kteří se na Dětském arenalinovém dnu
Adrenalin u Lipna 20.5. 2017              
V sobotu 20. 5. 2017 jsme byli pozváni na akci, kterou pořádal Dětský domov Horní Planá s názvem Adrenalin u Lipna. Sešli jsme se na zahradě DD, kde jsme byli seznámeni s akcí, propozicemi, dostali jsme mapy a dobré rady. Pak jsme se vydali na nevšední zážitkový den, který obsahoval tolik různýchčástí, až se nám z toho občas motala hlava. Strašně jsme si to užili, protože jsme měli možnost si vyzkoušet jízdu na raftech, lukostřelbu, střelbu ze vzduchovky, být na chvíli hasiči, motokáry, koloběžky, orientaci podle mapy, také jsme museli ukázat své vědomosti při testech, zkusili jsme i pár laboratorních pokusů, také jsme museli předvést své znalosti o Lipně atd. …... Bylo toho moc a moc a bylo to skvělé. Každý tým tvořilo 5 dětí a jeden dospělý a všichni se zúčastnili všech disciplín. Byl to náročný a zároveň nádherný den. Děkujeme DD z Horní Plané za uspořádání krásného zážitkového dne, příště přijedeme zase!!
19. ročník Memoriálu Lucie Hanušové - 2. díl Dětského Domov Cupu 2017
V sobotu 22. a v neděli 23. dubna jsme se zúčastnili druhé části DD Cupu – tentokrát části atletické. V naší skupině byli 3 dívky a 2 kluci, abychom obsadili všechny věkové kategorie.
Všechno probíhalo v Praze, kde jsme byli  v sobotu a v neděli ubytováni v příjemných chatkách. DD Cupu se zúčastnilo 30 Dětských domovů z celé České republiky.
Kromě běžeckých závodů, které jsme absolvovali podle věku v délce 60, 200, 400 a 850 metrů, jsme měli samozřejmě i krásný doprovodný program – viděli jsme policejní koně, policejní pejsky se svými psovody, ukázku zásahové jednotky, aikida, mohli jsme si nechat pěkně „zmalovat“ obličej, opékali jsme si buřty u táboráku a u toho jsme viděli i ohnivou show, v neděli jsme se zúčastnili slavnostního vyhlášení výsledků v letním amfiteátru. Bylo toho opravdu hodně.
Rozhodně jsme neudělali ostudu – jako družstvo jsme se umístili na krásném 13. místě ze všech DD. Bylo to vážně moc prima, řekli jsme si, že budeme víc trénovat, aby to bylo příště ještě lepší.
A jestli chcete vidět, jak jsme v Dolních Počernicích bojovali, strejda Berry natočil z celého závodění krásné video.

26.4.2017  DD Cup – část fotbalová
Dne 26. dubna jsme se zúčastnili další části DD Cupu, tentokrát fotbalové části. Se strejdou jsme poctivě trénovali fotbalové přihrávky, rohové kopy, disciplínu, taktiku a výdrž. Vyplatilo se. V Plzni na stadionu Viktorie Plzeň - Mistra ligy z minulého roku - jsme svedli spoustu dobrých zápasů a snad můžeme říci, že jsme byli ostatním družstvům z dětských domovů minimálně vyrovnaným soupeřem. Nebyli jsme sice první ani poslední, ale určitě jsme si neudělali ostudu. Moc se nám líbilo i setkání se známými hráči ligových klubů. Neztratili jsme se mezi ostatními kluky a domů jsme jeli s velmi dobrým pocitem dobře odvedené fotbalové práce.
Projekt cyklisticko – vodácko - turistický pobyt dětí z Dětského domova Žíchovec, Tušť 2017
Zázraky přírody 18.3. 2017              
V sobotu 18. března jsme byli Nadací Naše dítě pozváni na natáčení pořadu Zázraky přírody. Se strejdou jsme se vypravili do Prahy, abychom navštívili Kavčí hory, kde se program natáčí v jednom ze studií. Byli jsme překvapeni, jak se pořad a také další pořady České televize natáčejí v dalších studiích, které jsme měli si možnost prohlédnout.
Při natáčení jsme se potkali s velmi milými a slavnými lidmi, paní Dagmar Peckovou – operní pěvkyní, panem Ivo Šmoldasem, panem Marošem Kramárem – který pořad moderoval, s panem Radkem Jarošem – horolezcem a Lubošem Xaverem Veselým. Měli jsme také možnost se s těmito příjemnými lidmi vyfotit.
Bylo to všechno pro nás velmi poučné a chtěli bychom poděkovat nadaci Naše dítě za to, že jsme se mohli natáčení zúčastnit!
Liberec 18 - 19.3. 2017             
S neklamnými znaky nadcházejícího jara jsme na 1. RS zatoužili okusit alespoň něco málo z dobrodružství a tak jsme vyrazili na víkend do Liberce. I přes počáteční nepřízeň počasí jsme si oba víkendové dny parádně užili. Navštívili jsme lunapark, aquapark a samozřejmě jsme nemohli opomenout příjemný výšlap na optickou dominantu zdejšího okolí jménem Ještěd. fotogalerie
Valentýnské pečení 13.2. 2017              
I když by se dalo říct, že na některé věci máme dost času, slavíme i my svátek Svatého Valentýna.
Bereme to jako svátek nejen zamilovaných, ale i kamarádů a přátel. Navíc, kdo by si nechtěl pochutnat na takových dobrotách, které jsme upekli s tetami? Tak na všechny zamilované, přátele a kamarády !! fotogalerie
Spolupráce na projektu "recyklujmobil.cz", 4.2. 2017              
Začali jsme spolupracovat na projektu pana Bc. Radomíra Kišace z Protivína s názvem „Recykluj mobil.cz“
Podstatou tohoto projektu je to, že vybíráním starších nefunkčních i funkčních mobioních telefonů, vzniká možnost, že každý klient Dětského domova může získat bezúplatně funkční mobilní telefon se SIM kartou.  
Hned prvním velkým krokem při spolupráci na tomto projektu byla první várka mobilních telefonů se SIM kartou dokonce předplacenou na 150,-Kč, které byly rozdány těm dětem, které MT nevlastnily.
Zároveň jsme jako dárek získali krásné obayl na mobily.

Chtěli bychom panu Kišacovi moc poděkovat a doporučit všem lidem, kteří mají doma starší nepoužívaný telefon, aby ho s pomocí projektu „Recyklujmobil.cz“ odevzdali a nechali zrecyklovat, přinese to užitek nejen jim, ale také firmě pana Kišace a i nám !! Děkujeme!!!   fotogalerie
Aquapark Horažďovice, 3.2. 2017              
Za  odměnu za krásné vysvědčení jsme si dopřáli parádní koupačku v  aquaparku v Horažďovicích. Tobogán, divoká řeka a teploučká vířivka byli  příjemným rozptýlením v den pololetních prázdnin.   fotogalerie
Bruslení na rybníku v Budkově, 29.1. 2017              
Po  několika mírných zimách, kdy jsme opravdu těžce strádali nedostatkem  sněhu a ledu, byla možnost opět se pořádně prohnat po zamrzlém rybníku  něco nádherného. S potěšením jsme oživili naše krasobruslařské  dovednosti i přesnou hokejovou mušku.   fotogalerie
Zimní pobyt na horách, 21.1. - 26.1. 2017              
 
Ve dnech 21.1. - 26.1. 2017 jsme  opět vyjeli na každoroční zimní pobyt na Šumavu. V krásném prostředí, tentokrát Železné Rudy se nám velmi líbilo, a tak jsme se těšili nejen na procházky a hry, ale především na lyžování. Už minulý rok se většina z nás uměla postavit na lyže a sjet menší sjezdovku a tak jsme se těšili (a zároveň se báli), jestli jsme lyžování nezapomněli.
 
Na místo nás dovezl autobus firmy Švarctrans Vimperk (moc děkujeme!!), a můžeme jen a jen děkovat panu řidiči, jak s námi jel hladce a bez spěchu, takže nám připadalo, že silnice je pořád rovná, úplně bez zatáček.
 
Ubytování a jídlo bylo v hotelu Engadin skvělé, měli jsme se jako v ráji. První den jsme šli jsme na vycházku a připomněli si, jak je krásný výhled na Šumavu a nejbližší okolí místních sjezdovek. Počasí bylo nádherné a tak jsme si jen teoreticky řekli, jakým způsobem nastupovat na každý ze tří vleků, které jsme měli hned u hotelu. Večer už jsme plnili denní pokyny a úkoly, které nám tety a strejdové každý večer na nástěnce obměňovali.
 
 
Další tři dny již byly podobné – dopoledne jsme se po snídani učili a po splnění úkolů hráli hry, naobědvali se a šli na sjezdovku Belveder v lyžařském areálu. Každý den jsme lyžovali tak, že se nám o tom ani nesnilo – sluničko, modrá obloha a minimum lidí na všech 4 sjezdovkách, které nám byly k dispozici.někdy jsme na sjezdovkách a vlecích jezdili úplně sami ! Nikdo se nezranil, téměř všichni už lyžují jak závodníci a každý kdo chtěl, se nakonec lyžovat naučil, za což byli všichni poslední večer pochváleni a odměněni spoustou sladkostí nebo dokonce i věcnými dárky.
 
 
Při večerním programu po večeři jsme na klubovně hráli vědomostní nebo soutěživé hry nebo jsme zpívali za doprovodu kytary.Vlastně nám ani internet ani televize nechyběly.
 
 
Poslední den jsme pomohli strejdům naložit naše skvělé lyžařské vybavení – lyže, hůlky, lyžáky, rozlišovací vesty, helmy a brýle do autobusu společně s našimi batohy vyrazili jsme k Domovu. Rozloučili jsme se s hotelem Engadin a jeho pracovníky a odjeli zpět do Žíchovce.
 
 
Byl to opravdu bezva týden, užili jsme si zase spoustu nových věcí a zkusili spoustu nových zážitků .
 
Chtěli bychom za náš Dětský domov moc poděkovat MSDU OS Praha za to, že jsme mohli být na Engadinu v Železné Rudě ubytováni a lyžařského areálu Belveder to, že nám vycházeli vstříc a my jsme si mohli na sjezdovkáchskvěle zalyžovat a využít vleky. Moc děkujeme!!   fotogalerie
Vánoční besídka, 21.12. 2016              
Vánoční besídka byla letos s malým překvapením – odehrávala se venku, na našem „nádvoří“. Pozvali jsme spoustu známých osobností, které nám během roku pomáhaly jak finančně, tak materiálně a chtěli jsme jim naší besídkou poděkovat za všechno, co pro nás dělají. Překvapením bylo nejen místo, kde se besídka odehrávala, ale i pohoštění, včetně vánočního punče (samozřejmě bez alkoholu), který byl nabízen všem, kdo se na besídku přišli podívat nebo na ní účinkovali. Program byl bohatý, od písniček, básniček, přes čtenou pohádku, módní přehlídku nových zimních bund, oblečení a bot, koledy až po závěrečný ohňostroj. Hostům se naše vystoupení líbila a dávali nám to najevo potleskem. My jsme ale byli nejvíce zvědaví na dárečky, které na nás už čekaly pod vánočním stromečkem.  
Po skončení besídky a jejich rozdání jsme se šli potěšit s dárky na své pokoje, naši hosté zůstali v jídelně a pochutnávali si na výborném pečivu pohoštění, které pro ně i pro nás připravily naše skvělé paní kuchařky.
U nás vánoce probíhají vlastně na třikrát – první rozdávání dárků probíhá po besídce. Druhý den odjíždějí některé děti na vánoce do rodin a ti co zůstanou v Domově, dostanou své dárky na Štědrý den 24.12. .
Poslední rozdávání všech zbylých dárků proběhlo 2. ledna, po návratu všech dětí do Domova.
I když jsme dárky dostávali na třikrát, vždy jsme byli napjatí, jestli se mezi dárky objeví to, co jsme si přáli a pak jsme měli obrovskou radost, ze všech dárků, které jsme dostali !! (na fotografiích z rozdávání dárků je to určitě vidět !!)

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem lidem, kteří nám nákupem dárků udělali velikou radost, všem sponzorům za to, že na nás myslí a že nám pomáhají, snad to někdy budeme moct všem alespoň malinko oplatit.

DĚKUJEME MOC, MOC, MOC !!! fotogalerie
Pečení vánočního cukroví, 14.12. 2016
Blížily se Vánoce a my jsme se na ně moc těšili. Malinko dopředu jsme si zkusili upéct vánoční cukroví, protože, jak všichni víte, po upečení by se mělo nechat nějaký den odležet, aby bylo o to chutnější. Někomu to šlo lépe, někomu hůře, ale výsledek byl nakonec výborný nejen na pohled, ale i na chuť. Musíme se pochválit – jsme šikovní a moc nám to chutnalo!! fotogalerie
Mikuláš, andělé a čerti, 09.12. 2016
K nám do Dětského domova přišli Mikuláš, andělé a čerti až v pátek. Asi měli hodně práce někde jinde, ale taky už byli pěkně rozdovádění! Při provázení Mikuláše a andělů do naší pergoly se čerti uvedli spoustou hlasitých ran, rachocení řetězy a svým blekotáním, dokonce sebou táhli i jeden z pekelných kotlů. Strejdové a tety nám také připravili malou stezku odvahy směrem k pergole, u které svítily jen svíčky, abychom nezabloudili ve tmě a trefili k Mikulášovi a andělům. Jenže podél téhle stezky už na nás čekali rohatí a každému vyplatili podle jeho zásluh. Někteří z nás už byli i napůl v pytli! Ještě že nás čerti dovedli až k Mikulášovi a andělům, protože tam jsme mohli říct básničku, nebo zazpívat, slíbit, že už nebudeme zlobit a andělé se za nás u Mikuláše přimluvili, aby nás čerti nechali na pokoji. Dokonce jsme pak dostali sladkou odměnu. Všichni jsme se z téhle cesty vrátili, nikoho si čerti neodnesli. A když čerti viděli, že v pekle nikdo nepřibude, nakonec se s námi, anděly a Mikulášem společně vyfotili. Snad nám všechny ty sliby rok vydrží, protože oni by nám to čerti za rok všechno spočítali. Tak zase příště!! fotogalerie
Adventní trhy 01-04.12. 2016
Jako každý rok jsme byli pozváni na Adventní trhy na Výstavišti České Budějovice. Na tuto akci se připravujeme nejen tím, že tvoříme keramické výrobky, kterými se lidem před Vánocemi chceme pochlubit, ale i nácvikem nějakého kuturního čísla, v letošním roce to byl tanec s názvem Robotika.
K našemu stolečku chodilo během Adventních trhů mnoho lidí a chválili nás za krásné keramické výrobky. Pochvalu jsme také dostali za naše vystoupení, které jsme několikrát předvedli na pódiu výstavní haly.  
Chtěli bychom poděkovat Výstavišti České Budějovice, že nás každoročně na Adventní trhy zve, mohli jsme ukázat nejen jak jsme šikovní, ale můžeme opět dál tvořit v naší keramické dílně, získali jsme penízky na nákup hlíny a barev a to
Mgr. Josef Peiker   
724 395 913
Žíchovec 17 383 01 Prachatice  
reditel@ddzichovec.cz
Najdete nás zde
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky