Další aktuality - DD Žíchovec

Naši partneři


Zřizovatel

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Další aktuality

Národní finále Sportovních her mládeže – Hradec Králové 18.-20.6.2014
Do národního finále SHM se z našeho DD probojovala Nikola, která tak reprezentovala s dalšími dvěma dívkami a třemi kluky nejen náš domov ale i celý Jihočeský kraj. Velmi dobře se uvedla nejen v běhu na 60 metrů – 7. v republice, ale i ve skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem. Podle toho, co nám říkala, byla sice cesta do Hradce Králové dlouhá, ale seznámila se zde se spoustou kamarádů z celé republiky a kromě sportování si užila také krásné venkovní koupaliště a koncert spojený s diskotékou na závěr her.  Je fakt dobrá a moc jí to přejeme!Folkování  - festiválek benefičního zpívání pro hospic Prachatice
V sobotu 17. května jsme se zúčastnili festiválku Folkování pro hospic Prachatice. Spolu s ostatními soubory a zpěváky jsme chtěli přinést radost těm, kteří v hospicu pobývají. Předvedli jsme naše malá taneční a pěvecká čísla a byli jsme odměněni velkým potleskem. Také bylo prima, že jsme si mohli poslechnout i ostatní vystupující, kteří opravdu nádherně zpívali a hráli. Máme velkou radost z poděkování nejen od pana ředitele hospicu, ale i za poděkování všech, kdo v hospicu hráli, zpívali a tleskali.

26.03.2014 Dechové cvičení
Každé úterý máme možnost se se slečnou Reginou Auterskou zúčastnit dechového cvičení. Učí nás jak správně dýchat, co všechno můžeme dýcháním ovlivnit a uvolnit se pomocí jógy. V průběhu cvičení posloucháme krásnou hudbu, relaxujeme a cvičení nás moc baví.
 22.03.2014 Nejmilejší koncert
V sobotu 22.3.2014 jsme se zúčastnili kulturní akce pod názvem Nejmilejší koncert. Jedná se o setkání dětí z dětských domovů z celého jihočeského regionu, které se koná v Ševětíně. My se této přehlídky velmi rádi účastníme a celý rok se na ni připravujeme a hlavně těšíme. Tentokrát jsme nacvičili několik tanečních vystoupení. Zapojily se nejen menší děti, ale i naši nejstarší. Vložená energie do přípravy se nám letos opět vrátila. Jako každý rok jsme se umístili na předních místech a postoupili jsme do celostátního kola.

24.02.2014 Drogová prevence a prevence kriminality v DD
Do našeho dětského domova zavítala dopoledne dne 24.02.2014 Policie České republiky. Nemuseli jsme se ničeho bát, protože se jednalo o přednášku na téma drogy a kriminalita. Navštívil nás pan Martin Mrázek ze Služby kriminální policie a vyšetřování Prachatice, který nám povídal o problémech s drogami a kriminalitou, které se nás mohou dotýkat. Povídání bylo propojeno příklady z jeho praxe a měli jsme možnost se po celou ptát. Oživili jsme si poznatky, které již známe od tet, strejdů  i z jiných přednášek, ale dozvěděli jsme se i některé nové informace.

22.02.2014 Po obědě hned do práce
V sobotu 22.02.2014 se přijel do našeho dětského domova podívat  bývalý chovanec tohoto zařízení. Pracuje nyní u úklidové firmy a tak se domluvilo, že nám ukáže, jak uklízí venkovní prostory profesionál. Hned po obědě jsme všichni nastoupili s potřebným nářadím a mohli jsme se začít školit od „profíka“. Odměnou nám byla spousta legrace, kterou jsme si odpoledne užili a uklizený areál našeho domova.
21.02.2014 Zimní Zadov
Ve dnech 16.-21.února jsme opět všichni vyjeli na zimní pobyt na Zadov. Bydleli jsme v hotelu Zadov, který je moderní a moc hezký. Vaří tu výborně a vždycky nám přidali, protože nám po pobytu na čerstvém vzduchu a lyžích vytrávilo. Jak nás informoval pan ředitel, pobyt nám zaplatila organizace MSDU OS Praha, které bychom chtěli touto cestou moc poděkovat!
Každý den byl trochu jiný, letos jsme dny dokonce začínali ranní rozcvičkou, po hygieně a snídani jsme se dopoledne učili. I na Zadově jsme se při vyučování dozvěděli spoustu zajímavostí, které měly vztah k Zadovu a blízkému okolí.
Číst dál: 21.02.2014 Zimní Zadov
04.02.2014 Exkurze do hotelu Hilton
V rámci projektu Nadace Terezy Maxové „New Job New Life“ se byla paní učitelka s Pavlem podívat v hotelu Hilton v Praze. Pavel je do tohoto projektu zapojen a po projití celého hotelu – od kuchyně přes restaurace až po prezidentské apartmá – projevil zájem pracovat zde jako brigádníko letošních prázdninách. A protože byl projeven zájem i o Pavla, který svými znalostmi nadchnul hotelové manažery, domluvily se obě strany na letní brigádě.
Držíme Pavlovi palce, vždyť tohle by mohlo být, pokud vše dobře dopadne, po dokončení školy třeba i jeho nové pracoviště !!


25.01.2014 Giganti doby ledové
V sobotu 25.01.2014 jsme se vydaly s tetami na českobudějovické Výstaviště, abychom si prohlédly Giganty doby ledové. Měly jsme možnost vidět z blízka 10 vyhynulých zvířat z této dávné doby. Uvědomily jsme si nejen jejich ohromnou velikost, ale dozvěděly jsme se také zajímavosti o způsobu jejich života. Prohlédly jsme si např. mamuta, tygra šavlozubého nebo jednorožce. Plni dojmů z této výstavy jsme se vydaly ještě do krytého plaveckého bazénu v krajském  městě, kde jsme se vydováděly na tobogánu, ve vířivce i na skokanských můstcích. Bylo to prima strávené odpoledne, kdy jsme se dozvěděly nové informace, ale zároveň jsme si užily spousty legrace.


24.12.2013 Vánoce v DD

Na Štědrý den jsme zůstali v u nás v DD jen 3 kluci a teta. Dopoledne jsme hráli hry a koukali na pohádky. Po lehkém obědě jsme se vydali na procházku do přírody. Šli jsme se do lesa ke krmelci, kde jsme nechali zvířátkům něco k snědku. Naše vycházka byla celkem dlouhá, aby nám to rychleji uteklo, než přijde „Ježíšek“. Po cestě jsme si vyprávěli a hráli slovní hry. Když jsme se vrátili zpět do DD vyrobili jsme si voňavou vánoční dekoraci, pomohli s přípravou večeře, připravili vánoční stůl, navečeřeli se a konečně jsme uslyšeli zazvonit zvoneček a mohli jít ke stromečku, kde už byly nachystány vánoční dárky. Ježíšek některá naše přání vyslyšel a tak jsme našli pod stromečkem třeba auta na ovládání a jiné hry. S novými auty jsme měli o zábavu na celý večer postaráno.18.12.2013 Vánoční pečení
Všichni víme, že ke kouzlu adventního času patří i vůně vánočního cukroví. Opět jsme naše pečení vylepšili o soutěžní klání, kdy se naše skupinové týmy snažily vytvořit nejchutnější pečivo, které by na svátečním stole i pěkně vypadalo. A protože je tato soutěž u nás již tradicí, není snadné vymyslet něco, co by ostatní překvapilo. Většina si neumí představit Vánoce bez perníčků a lineckého pečiva, přesto se objevily nové originální nápady, které překvapily. Poprvé jsme vyzkoušeli karamelky, povedly se a všem chutnaly. A kdo letos zvítězil? Zvítězili všichni, co se přičinili o vylepšení kouzelné atmosféry Vánoc. Hodnotící komise složená z nejmlsnějších jazýčků našeho domova rozhodla, že slaná odměna za sladké pečivo bude spravedlivě rozdělena všem soutěžícím družstvům.
Občanské sdružení Mimo domov
V sobotu 2. Listopadu nás v Domově  navštívili naši kamarádi z Občanského sdružení Mimo domov. Celý den nám vyplnili připraveným programem, ve kterém jsme s nimi nejen kreslili, ale také zpívali, učili se hrát na různé hudební nástroje, skládat melodie a texty písní, abychom na konci celého programu jednu z písniček nazpívali a natočili jako videoklip!!

Moc se nám program líbil a doufáme, že pan ředitel naše kamarády z o.s. Mimo domov k nám zase pozve!!


Zvířecí návštěva u nás v dětském domově
O podzimních prázdninách jsme měli zvířecí návštěvu. Do našeho dětského domova nás přijeli navštívit dva koníci. Paní Zlatuše Pištěková z Ranče Dubská Hajnice z vesničky Zvěřetice u Netolic k nám přivezla na celé odpoledne dva koníky a v doprovodu instruktorů jsme jezdili a jezdili. Koníci s námi kráčeli po travnaté ploše v našem areálu, postupem času si odvážnější i popoběhli. Koníkům moc chutnala naše tráva. Na závěr od nás za odměnu dostali mrkev a tvrdý chléb. V průběhu návštěvy jsme se dozvěděli mnoho nových informací ze života koní. Moc se nám s koníky líbilo a všichni jsme se povozili. Jedna klisnička, která s námi trávila odpoledne, bude mít na jaře hříbátko. S paní Pištěkovou jsme se domluvili, že na jaře se přijedeme podívat k nim na ranč, nejen na nové hříbátko, ale i na ostatní zvířátka, která na ranči také bydlí. Paní Pištěková se věnovala celé odpoledne dětem zcela zdarma. S dopravou koníků za námi finančně pomohla firma pana Zbyňka Beneše, Nábytek Beneš z Babic. Oběma tímto moc děkujeme. Díky nim jsme mohli strávit krásné netradiční odpoledne.

19.10.2013 Netradiční koncert na bonga
V našem Domově máme možnost jezdit na různé koncerty. Dnes jsme si to však vyzkoušeli jinak. Teta Kristýnka a její přátelé nám umožnili zažít svůj táborákový akustický koncert live. Mohli jsme si vyzkoušet různé bicí nástroje, zkusit zvládnout různé rytmy a pokusit se o rytmickou hudbu s několika dalšími kamarády naráz. Zapojit se a sám hrát je něco úplně jiného, než když se člověk jen  dívá a poslouchá.
Určitě bychom mohli tuhle akci zkusit alespoň ještě jednou!!
Nejkrásnější hnětýnka
Do soutěže o nejkrásnější hnětýnku se s chutí zapojíme všichni. Ti co vyhráli loni, doufají, že tentokrát opět zvítězí. Ti loni poražení, vymýšlí, čím překvapí, aby vítězství bylo tentokrát jejich. Velký dík patří Aničce, Nikolasovi a Peťovi, kteří Hnětýnky upekli. Pro spravedlivější hodnocení bylo klání rozděleno do tří věkových kategorií. Můžete se podívat, že se všichni opravdu snažili, aby zrovna ta jejich hnětýnka byla ta nejhezčí. Na prvních místech se umístili  Klaudie, Martin a Roman. Že všechny hnětýnky byly nejen krásné, ale i dobré, není třeba zdůrazňovat.
28.09.2013 Babí Léto v Žíchovci 2013
Každoroční setkání Dětských domovů zvané Babí léto – tak na to se každé září moc těšíme. Za prvé k nám přijedou kamarádi z Campamenta99 z Prahy. Máme je pro sebe trochu už v pátek, kdy pomalu přijíždějí do Žíchovce a ubytovávají se u nás ve škole. Večer, když my už jdeme spát, připravují hru a jednotlivá stanoviště a taky odměny, abychom se v sobotu mohli vyřádit a vybojovat si něco pěkného a taky dobrého.Prázdniny 2013 – hrad Kuklov
O prázdninách  se rozhodně nenudíme, někteří z nás mohou navštívit své rodiny na delší dobu, někteří na kratší, někteří jedou na letní dětské tábory a mezitím, když trávíme čas v DD ještě jezdíme na výlety. Tenhle byl na hrad  Kuklov a moc se nám tu líbilo!!

Prázdninová dobrodružství 2013
Během letních prázdnin některé děti z Dětského domova odjely na návštěvu svých rodin, některé odjely na letní tábor a některé trávily prázdniny v DD. Pro ty připravovaly tety různé akce, mezi kterými byly i výlety na hrad Kuklov a do lanového parku na Libíně.13.06.2013 Pomoc Kooperativy po povodních
Po povodních na začátku června, kdy v našem areálu zůstalo spousta nánosů a travnaté plochy se nechtěly vůbec sušit, nám přijela na pomoc parta skvělých lidí z pojišťovny Kooperativa v rámci akce Den pro lepší život. Ne, nechtěli nás pojistit, ale úplně normálně si vzali rukavice a hrábě a pomohli nám dát areál z větší míry zpátky do původního stavu. Jsme jim za to samozřejmě moc vděční!02.06.2013 - Povodeň na řece Blanici
Na začátku června se stalo to, co si vždycky nepřejeme – po velkých deštích se zvedla voda v řece Blanici a do areálu se nám začala nalévat voda. Nejdříve to vypadalo nadějně – voda byla sice za hned plotem, ale pak to šlo velice rychle a měli jsme zatopené hřiště, pergolu i dvůr.
24.05.2013 Noc v Hopsáriu
V rámci Benefice pro Nadaci Terezy Maxové dostal náš Dětský domov sponzorský dar – jednu celou noc v Hopsáriu v ČB.
A ten den nastal 24. května! Vůbec jsme netušili, co to noc v Hopsáriu znamená, i když jsme si nějaké informace našli na internetu. A také jsme netušili, že to není celý program na tento den.05.05.2013 Centrum pro zdravotně postižené sportovce České Budějovice -  Výlet s tetou Kristýnou
Na začátku května pro nás teta Kristýna připravila výlet – jeli jsme se podívat do Českých Budějovic, kde jsme navštívili Centrum pro zdravotně postižené sportovce. Přestože se se zdravotně postiženými setkáváme často, překvapilo nás, co všechno a s čím vším tito sportovci trénují. Vyzkoušeli jsme si všechny možné i nemožné přístroje na posilování, hybnost, bystrost a všechny hry, které my zdraví málo nebo vůbec neznáme. Celé odpoledne nás řádně vyčerpalo a tak jsme všichni uznali, že před postiženými sportovci musíme jen smeknout.Jsou to opravdoví frajeři!!10.4.2013  Módní show pro Nadaci Terezy Maxové
Naše srdeční záležitost - agentura Art4promotion společně s paní Lenkou Stříteckou - nás opět pozvala na úžasnou akci - Módní show pro nadaci Terezy Maxové. Jako pokaždé jsme mohli vystoupit jako součást programu a jako pokaždé jsme na téhle obrovské a skvělé akci mohli představit a ukázat výrobky, které vyrábíme v našem Domově. A jako pokaždé jsme se snažili se připravit dlouho dopředu tak, abychom ani sobě, ani agentuře, ani paní Střítecké neudělali ostudu. Kluci poctivě nacvičovali své taneční vystoupení, Roman s Patrikem pilovali i poslední detaily písničky a tety s námi pracovaly v keramické dílně a na skupinách na výrobcích, které jsme chtěli na přehlídce prodat.Nejmilejší koncert 2013 - Ševětín
Jako každoročně se konala přehlídka šikovných dětí, tančících, zpívajících, recitujících nebo hrajících divadlo, pod názvem Nejmilejší koncert. Zúčastnili jsme se ho i my a to hned ve čtyřech kategoriích - tanec breakdance starších kluků, breakdance mladších kluků a holek, beatbox a zpěv. Kluci i dívky se na vystoupení připravovali velmi pečlivě, a Roman, který zpíval písničku od Michala Davida „Šoumen“ zpíval pomalu ve dne v noci a s Patrikem, který představoval miminko, nacvičovali také velmi pečlivě. Na vše dohlížely tety a upravovaly vystoupení tak, aby vypadala co nejlépe. A tahle tvrdá příprava se vyplatila - obsadili jsme dvě první místa a postupujeme do republikového kola , které se bude konat na Karlštejně. Takže kluci, neudělejte nám ostudu, budeme moc držet palce!!Masopustní koblížky
Těsně před masopustem jsme se pustili do pečení masopustních koblížků. Nemohli jsme přeci na masopust, kdy se nejí maso,  nechat talíře prázdné. Chtěli  jsme mít i své koblížky. Při válení, hnětení a formování těsta , a pak také při zdobení jsme si užili spoustu legrace. Ale výsledek byl moc pěkný a hlavně dobrý - masopustní koblížky s povidly a cukrem zdobily naše  talíře. Koblížky byly mooooooooooooooc dobré, zvlášť když to byla práce našich rukou - musíme se pochválit!!! A věřili byste tomu, že nezbyl ani jeden???


Velikonoční beránek 2013
25.3.2013 jsme slavili svátek jara - velikonoce. A protože se peče nádivka, barví vajíčka, plete pomlázka - a to my už všechno měli - rozhodli jsme se, že se s pomocí tet pokusíme upéct velikonočního beránka. Připravili jsme si všechny pomůcky na zadělání těsta, ozdoby, cukr, mixér atd. a pustili jsme se do toho. Zpočátku těsto vypadalo jako bramborová kaše, potom, když ho kluci nalili do formy, jako puding, ale když se beránek pěkně upekl, vypadl z formy přesně takový, jaký měl být. Teď už jen stačilo ho ozdobit a ochutnat. Zdobení měly na starost holky, vypadal opravdu krásně s rozinkami, mandlemi, lentilkami a cukrem. Ochutnávání jsme pak s čajem měli na starost všichni. Byl výborný! Je vidět, že pod vedením našich tet umíme vařit, péct i ochutnávat!!
14.3.2013 - oslava Valentýna
Každý ví, že Valentýn se slaví jako svátek zamilovaných. Proto jsme společně s tetami pekli takové malé Valentýnské cukroví. Sešli jsme se v kuchyni, připravili těsto, vyváleli ho, pak jsme z něj - kluci i holky vykrajovali srdíčka, naplnili je marmeládou, polili cukrovou polevou. Vypadaly báječně. Pak jsme si s tetami udělali pěkné posezeníčko s čajíčkem a našimi výrobky. Srdíčka byla vynikající, krásně jsme nazdobli stůl se svíčkami a navzájem si popřáli k Valentýnu. I když víme, že se nějaké dvojice se u nás v Domově mezi staršími dětmi tvoří, srdíčka patřila hlavně našim tetám a strejdům. Máme je rádi!!!
 
Maškarní rej
10.února pro nás připravily tety maškarní rej. Připravovavli jsme se na něj poctivě, kdo chtěl maškarní rej zažít, musel si vymyslet a udělat masku. S výrobou masek nám tety samozřejmě pomohly. A tak se na maškarním reji objevily masky kouzelníka, kočky, námořníka, zajíce, byli tady i kluci převlečení za dívky, mohli jste tu vidět i berušku nebo kovboje.... Tety pro nás připravily také pěkné a veselé soutěže, bylo to zkrátka prima odpoledne, u kterého jsme se moc a moc pobavili!!


24.12.2012  Vánoce
A zase utekl rok jako voda a my, kteří jsme zůstali v Domově,  jsme po vánoční besídce měli opravdové Vánoce se vším všudy - štědrovečerní řízek a bramborový  salát, Ježíšek, stromeček, dárky, pečivo, pitíčko... zkrátka Vánoce jak mají být. I když jsme byli pohromadě malí i velcí, všichni jsme se těšili na to nejhlavnější - dárky! A všichni jsme díky Ježíškovi ( a tetám a dobrým lidem a sponzorům) dostali úžasné dárky, které byly o to úžasnější, že to byly přesně ty věci, o které jsme Ježíškovi psali a které jsme potom skutečně dostali!! Na fotkách je jasně vidět, jak k nám byl Ježíšek štědrý, kolik dárků jsme dostali a jakou jsme měli o Vánocích z dárků radost! Takže DĚKUJEME JEŽÍŠKU (a vám všem, kteří jste mu pomáhali)!!!!!


23.12.2012  Vánoční pečení
Těsně před Štědrým dnem jsme se pustili do pečení vánočního cukroví. Nemohli jsme přeci na Vánoce nechat talíře prázdné, i když tety kuchařky nám cukroví také napekli. Ale my jsme chtěli mít i své.Při válení, hnětení a vykrajování těsta, a pak také při zdobení jsme si užili spoustu legrace. Ale výsledek byl moc pěkný - perníčky, hvězdičky, špičičky, štrůdlík a další cukroví zdobily naše Vánoční talíře společně s těmi profesionálními kousky našich tet z kuchyně. Pečivo bylo mooooooooooooooc dobré - musíme se pochválit!!!


14.12.2012 vánoční koncert Toxique
Měli jsme možnost, protože jsme byli pozváni, navštívit vánoční koncert kapely Toxique, s kterou už delší dobu spolupracujeme. Naši kluci jsou vždy pozváni na pódium, aby tam s Klárou Vytiskovou předvedli svůj um beatboxu a tanečních kreací. I tentokrát byl koncert a celá jeho atmosféra naprosto skvělý, kapela rozdávala dárky obecenstvu a našim klukům dala k Ježíšku možnost vystoupit ve třech písničkách na pódiu. Bylo to naprosto parádní a kluci - Roman, Martin, Petr se dočkali zaslouženého potlesku od obecenstva, které přišlo na koncert Toxique do Paláce Akropolis v Praze. Jako odměnu jsme si odnesli trička a nálepky a hlavně dobrý pocit, že jsme zase velmi dobře reprezentovali náš Domov. Kláro a kluci z Toxique - díky a moc se těšíme na další setkání s vámi!!!

Adventní trhy Výstaviště České Budějovice 30.11. - 2.12. 2012
Jako každý rok tak i letos jsme se zúčastnili Adventních trhů na Výstavišti v Českých Budějovicích. Jeli jsme tam v pátek, v sobotu a v neděli, měli jsme připravené stoly a prodávali jsme keramické výrobky s vánoční tematikou, které jsme vytvořili v naší keramické dílně s tetami Lenkou a Aničkou. Zároveň jsme reprezentovali náš Domov i kulturním vystoupením v pátek a sobotu, kde vystupovaly naše děti s krátkým představením a zároveň na trzích zazpívala naše Superstar Sympatie Prachatice Roman.

Všem se naše výrobky a vystoupení moc libily, dokonce o našem DD udělala Jihočeská televize reportáž do svého vysílání.

A mimo to - Adventní trhy znamenají každý rok to - ŽE SE BLÍŽÍ VÁNOCE!!
Zveřejněno 12. 1. 2013 11:23 | | Zobrazeno: 557
Prachatická SUPERSTAR vybírala desítku finalistů
PRACHATICE - 15. listopadu 2012 - 16:19 -
Sdružení Portus Prachatice, prachatická radnice, střední pedagogická škola a Kulturní a informační služby hledají novou SUPERSTAR. Casting pěvecké soutěže se uskutečnil ve středu 14. listopadu v městském divadle. Dorazilo na něj přes čtyřicet mladých zpěváků a zpěvaček. Porota to měla velmi složité a řada favoritů a účastníků minulých ročníků soutěže se do finále nedostala. Desítka nejlepších se představí veřejnosti na finálovém večeru za necelé dva týdny v sále Národního domu.
Číst dál: Superstar Prachatice
Zveřejněno 10. 12. 2012 9:11 | | Zobrazeno: 588Vyhodnocení DD CUpu a muzikál Klíč králů, 25.11.2012
Jako každý rok jsme se i letos zúčastnili sportovních soutěží v akci DD CUP. Ten se skládá z jízdy na kole, běhu, kopané, stolního tenisu a beach volejbalu. V některých sportech jsme byli velmi dobří, některé sporty nám nešly, ale to nevadí, byli jsme moc rádi s kamarády s ostatních dětských domovů. Celkové vyhodnocení se konalo v Divadle Brodway, kde jsme se mohli nejprve podívat na krásný muzikál plný mystických a strašidelných masek a pak přišlo celkové vyhodnocení.
Číst dál: Vyhodnocení DD CUpu
Zveřejněno 10. 12. 2012 8:30 | | Zobrazeno: 531
Koncert Xindla X v Prachaticích 16.11.2012
Dostali jsme  nabídku zúčastnit se koncertu Xindla X, který se vlastním jménem jmenuje Ondřej Ládek, v Prachatickém divadle. Pan ředitel nám to povolil, jeli jsme spíš ti starší, a ti co nebyli, mohli jenom litovat, bylo to fakt úžasný!! Xindl má bezva písničky, na ty nejznámější jsme si s dospělými i zatancovali, umí hrát bezvadně na kytaru a ta jeho kapela hraje taky moc dobře! Celý koncert jsme se bezvadně bavili a o to větší radost jsme pak měli, když jsme se moholi po koncertě s Xindlem fotit a nechat si ho podepsat. Ondřeji (Xindle X), moc děkujeme za lístky i za bezva zábavu! Těšíme se na příště!Divadelní představení v Divadle La Fabrika
4. listopadu jsme byli pozváni do jednoho z nejnavštěvovanějších divadel v Praze se zajímavým názvem La Fabrika. Divadlo je totiž umístěno v bývalé továrně a krásně předěláno. Vůbec jsme nevěděli, jaké představení bude, mělo totiž název Lapstick Sonata. Ale byli jsme nejenom překvapeni ale i užaslí, co všechno se na divadelním jevišti dělo - divadlo La Fabrika totiž kombinuje divadlo, sportovní výkony a cirkus! Takže jsme během jediného představení (které bylo beze slov a přitom to vůbec nevadilo) viděli grotesku, úžasné akrobatické výkony i artistická cirkusová představení!!
Číst dál: Divadelní představení7.9.2012  „Vltava žije!“
V pátek 7. září jsme se zúčastnili krásné akce, která se jmenovala „Vltava žije!“, kterou pořádala naše známá agentura Art4promotion, se ktetrou už dlouho náš domov spolupracuje. Na nábřeží v Českých Budějovicích bylo postaveno několik větších a menších podií, stánků a prezentací firem, mezi kterými jsme se neztratili ani my. Měli jsme svůj stánek, kde jsme mohli prodávat keramiku, kterou udělaly naše děti s tetou Aničkou a Lenkou. Měli jsme velký úspěch, prodali jsme skoro úplně všechno! Velký úspěch měli také naši kluci - Pavel, oba Petrové, Roman, Patrik a Martin, kteří v několika vystoupeních ukázali divákům jak umí breakdance a beatbox.
   
Dětský den v Žíchovci 8.6.2012
Dětský den jsme oslavili, jako už po několikáté, se Základní školou praktickou z Prachatic. Děti z Prachatic i s paní učitelkami k nám dorazily v pondělí dopoledne a myjsme pro ně měli připraveno spoustu zážitků - chůzi na chůdách, fotbalový zápas, zápas ve vybíjené, skákání v pytlích, procházení bažinou, dětskou košíkovou, vajíčkovou chůzi, opékání buřtů, skákání na trampolínách, mohli jsme si i zatančit při muzice - a dobrot. Každý si svým výkonem vybojoval zápis na svůj lísteček, za který potom vyměnil sladkosti podle vlastního výběru. Na úplný konec každý dostal za svou snahu plyšáka. Moc se to povedlo, apní učitelky z obou škol byly bezvadný a doufejme, že příští rok se sejdeme zas!! galerie zde:
   

Poslední den školy 29.6.2012
Tak už je to tu zas - poslední den školy, uteklo to jako voda. Bylo to trochu smutné loučení před prázdninami, někteří rovnou odjížděli domů nebo na tábor, někteří zůstávali a pojedou na tábor v dalších dnech. Jenže po prázdninách ti nejstarší půjdou do učení a na internáty, takže se asi uvidíme mnohem méně, jen od pátku do neděle. Ale teď smutnit nebudeme. Všichni se společně vyfotíme, dostaneme vysvědčení a hurá na prázdniny!! Tak si je taky užijte!

Setkání s COOLnou
Pravidelně se školou jezdíme do Prachatic do COOLny, což je podle oficiálního názvu „nízkoprahové zařízení pro děti a mládež“. COOLna je prostě normální klub pro všechny lidi mezi 15 – 26 lety, kteří nemají co dělat a už je nebaví zevlovat na ulici. jezdíme si tam povídat o problémech, co nás trápí v DD, povídat si o tom, co bude, až odejdeme z DD, co všechno se nám může přihodit a co všechno nás může čekat v životě. Měli jsme také možnost setkat se s obyvatelkami domova důchodců v Prachaticích, bylyi jsme se za nimi podívat v jejich DD a ony nás pak navštívily v našem Domově. Můžeme říct, že jsme se spřátelili a už se těšíme na další návštěvi COOLny a DD!
Pozvánka na křest CD kapely Toxique
Roman, Petr a Marek dostali pozvánku, aby přijeli do Prahy, do Lucerna Music baru, na křest kapely Toxique. S ní a s Klárou Vytiskovou, zpěvačkou kapely, se kluci seznámili na velké módní přehlídce pro Nadaci Terezky Maxové, kde s Toxique beat-boxovali a tančili. V Praze si vše zopakovali a bylo to opravdu bezvadné! Petrovi i Romanovi se dostalo velkého potlesku od všech diváků i od samotné kapely, dostali nové CD a doufejme, že spolupráce bude pokračovat i dále! 
Vyzkoušeli jsme práci policie
V naší škole měl, jak říkaly paní učitelky, praxi strejda od policie, který studuje vysokou školu. Byl moc fajn, když učil, bylo to zajímavý a hlavně holky říkaly, že konečně se tu ukáže nějaký muž (teda kromě pana ředitele). Jeden den pro nás měl překvapení - místo vyučování jsme povídali o práci policie, kriminálky, a zároveň jsme si vyzkoušeli, co se všechno musí udělat, když policie zadrží nějakého pachatele - co všechno se musí zapsat, co všechno se musí vyfotit a taky jsme si vyzkoušeli, jak se berou otisky prstů. Byla to legrace, ale pak jsme si uvědomili, že je to pořádná fuška a že snad nikdo z nás neprovede takový malér, aby ho někdy policie musela vyslýchat, fotit a odebírat otisky prstů Tak nám držte palce! Pobyt v přírodě - Zadov 12.-17.2. 2012
Tak jsme si vyzkoušeli i pobyt v hotelu na Zadově! Měli jsme sebou lyže na sjezd, lyže na běh, ale i sáně a boby. Vhotelu to bylo moc pěkný, na pokojích jsme měli všechno, co jsme potřebovali, i záchod a televizi. na jídlo jsme chodili do hotelové restaurace. Dopoledne jsme se učili, pak byl oběd a po odpočinku jsme vyrazili na běžky, nebo sáňkovat, ale nejvíc jsme se těšili na sjezdovky.
Číst dál: Pobyt v přírodě - Zadov

Školní výlet do Vodňan
V lednu jsme si udělali školní výlet do Vodňan. Pan ředitela paní učitelka chtěli, abychom v rámci projektu „Jak se žije za plotem“ poznávali důležitá místa ve městech a uměli se orientovat v úřadech. Jeli jsme tentokrát vlakem a sami jsme museli dávat pozor, jak nastoupit, kde vystoupit a jak se chovat, když nás oslovila paní průvodčí a chtěla jízdenky. Jako první po příjezdu do Vodňan jsme šli na prohlídku odborného učiliště, kam už teď chodí do učení starší děti z DD, pan ředitel učiliště nás uvítal, řekl nám všechno o učení a dostali jsme moc dobrou svačinu. Pak jsme se šli podívat do cukrárny, která taky patří k učilišti a kde dobrůtky připravují učňové i od nás z DD.
Číst dál: Školní výlet do Vodňan

Dostali jsme televize!
Neuvěřitelný, na každou rodinku jsme dostali úplně novou velkou plazmovou televizi! Konečně budeme mít krásný obraz! Sponzoři Datart a Švarctrans se postarali o to, abychom mohli tyhle krásné a velké televize používat. Navíc, protože nás pořád zlobil obraz, nám pan ředitel objednal satelitní vysílání, takže teď se můžeme koukat nejen na domácí televize, ale i na pořady o zvířatech, malí mají svůj program na večer a my velcí se těšíme na muziku. Je to parádní!

Čínská škola v PT
Naše vystoupení „Čínská škola“, které jsme nacvičili s tetami Maruškou a Jiřinkou se divákům, kteří nás už viděli, líbilo tak, že nás požádalo město Prachatice, abychom ho předvedli i při otevírání parku v Prachaticích, které bylo součástí vyhodnocení soutěže Kvetoucí Prachatice a vyhodnocení Ankety O největšího stromového sympaťáka. Naše vystoupení sklidilo potlesk, všem přítomným se moc líbilo a my byli rádi, že jsme mohli i v Prachaticích ukázat, co umíme. A taky to bylo naše první vystoupení „Čínské školy“ v přírodě. Už teď tety přemýšlí, co nacvičíme příště...

Vánoční trhy - výstaviště České Budějovice
V Českých Budějovicích na Výstavišti se konají na počátku prosince Adventní trhy. My jsme byli, jako každý rok, pozváni, abychom předvedli a měli možnost prodat své výrobky, které vyrábíme v naší keramické dílně společně s tetou Lenkou a Aničkou. Na Výstavišti jsme byli celý pátek, kdy s námi jela ještě jedna skupina našich divadelníků předvést lidem svojí scénku „Čínská škola“, celou sobotu a celou neděli.

Nové povlečení
Když jsme se vrátili z táborů a prázdnin, byli jsme překvapení, protože naše postele byly povlečeny do nových a moc hezkých povlečení. Postele vypadaly úplně jinak a my měli radost, že máme změnu a že celý pokoj vypadá moc hezky. Pan ředitel říkal, že nám tohle povlečení koupili sponzoři, čili lidé, kteří našemu Domovu dali peníze, abychom to tady měli zase o kousek hezčí. Takže děkujeme sponzoři, moc se nám to líbí!!

4.12.2011 Mikuláš

Jak už to tak bývá, přijde jednou za rok do našeho domova Mikuláš s čertem a andělem. I letos jsme se jich dočkali, dokonce den předem, protože jsme měli hodně nabitý program, prodávali jsme výrobky na Výstavišti v Českých Budějovicích, po návratu jsme byli na divadle ve Strunkovicích a jako překvapení k nám přišla i tahle trojice.

Můza
Našemu Dětskému domovu velmi pomáhá agentura Art4promotion z Českých Budějovic, kterou vede naše patronka paní Lenka Střítecká. A právě teta Lenka nás požádala, jestli bychom pro jednoho z nejdůležitějších lidí, který spolupracuje s touto agenturou a který za námi pravidelně jezdí - pana Radomíra Thalera - nevytvořili sošku Múzy.

Letní tábory
Letní prázdniny jsou pro nás odpočinkové, nemusíme chodit do školy a navíc víme, že pojedeme na tábor. Většinou se zúčastníme dvou až tří táborů, je dobré, že vedoucí na těchto táborech už známe, takže se moc těšíme. Fotky, které si můžete prohlédnout jsou z tábora, kde naši kamarádi z organizace Campamento pro nás, jako každý rok připravili spoustu her, zážitků a dobrodružství, které nám vyplňovaly celý volný čas. Zastavili jsme se na chvilku vždy jen při povídání o běhu života, a vždy jsme se dozvěděli něco nového a zajímavého. Na táboře bylo krásně a moc bychom chtěli jet příští rok zase!!

Školní výlet 2011
Ve čtvrtek 17. listopadu jsme měli volno, protože v tento den je státní svátek a na 18. listopadu pro nás byl připraven školní výlet. Na starosti nás měla paní učitelka Tereza a pan ředitel. Začali jsme sice ve třídě, ale to kvůli tomu, že jsme si zde povídali o první pomoci, o záchraně zraněných a o možnostech ošetření různých úrazů. Po hodince povídání, kdy nás pan ředitel i paní učitelka pochválili za naše znalosti jsme se museli pořádně obléknout a vyrazili jsme do přírody.

Jizerské hory, turistika, 6.-12.8.2011
Jako každý rok jsme vyrazili na týdenní pobyt po České republice. Zůstalo nás v Dětském domově sedm, a tak jsme se vydali s tetou a strejdou do Jizerských hor. Složení naší skupiny bylo zajímavé - od dětí z MŠ po končícího učně. Cesta Tranzitem přes celou republiku byla dlouhá, ale poučná. Už při ní jsme viděli spoustu zajímavých věcí, projížděli jsme různými kraji i hlavním městem Prahou. Nedaleko Liberce a Jablonce nad Nisou na nás čekal horský hotýlek, který se nám moc líbil.


Soutěž na dopravním hřišti BESIP v Prachaticích.

Naši kamarádi ze Základní školy praktické z Prachatic nás pozvali na dopravní soutěž, která se konala u Domu dětí a mládeže na dopravním hřišti. tam jsme museli plnit různé úkoly, které bychom měli znát, kdyby se stala například dopravní nehoda a my jsme měli někomu pomoct, určovali jsme značky, odpovídali na různé otázky a jezdili po dopravním hřišti podle předpisů.


Lanový park Libín
I když jsem šikovní sportovci, přesvědčili jsme se, že trénink je důležitý. Jeli jsme se strejdou do Lanového parku Libín. A najednou jsme zistili, že se i něčeho bojíme (třeba výšky), že udržet rovnováhu na pohupujícím se můstku není tak snadné, že lézt na umělou stěnu umíme, ale když se i otáčí, je to úplně něco jiného.I sjezd na laně působil některým lechtání v žaludku.
Naštěstí jsme byli vždycky pevně přivázáni a jištěni, aby se nám nemohlo nic stát.  Ale největší legrace byla na závěr naší návštěvy - aquazorbing -česky chůze v nafukovací kouli po vodě. Tolik jsme se už dlouho nenasmáli! Díky našim zachráncům jsme se nakonec dostali i zpátky na zem. Toby lo radosti. Děkujeme, rádi se sem zase vrátíme!

DD Cup - fotbal - České Budějovice
Fotbálek, to je naše. Jeli jsme se poprat s ostatními týmy do Českých Budějovic o trofej nejlepších fotbalistů v malé kopané na DD Cup. Brankář chytal jak za nároďák, obránci bránili co to šlo, útočníci útočili jak mohli. Lítali jsme po hřišti jako splašení, přihrávali, odkopávali, ničili soupeře taktikou, kterou nám stanovil strejda, dělali jsme kličky, finty, co ostatní nikdy neviděli...
Ale ani to úplně nestačilo. Skončili jsme pátí. Ale to pro nás vůbec není neúspěch. Dáme se dohromady, budeme trénovat, běhat, přihrávat si a příště - příště to vyhrajeme!!

DD Cup Praha
Se strejdou jsme se zůčastnili atletického DD Cupu v Praze. Kromě toho, že se běhalo, za pěkného počasí, jsme si stačili alespoň trochu prohlédnout i Prahu. Orloj je krásný a když si člověk uvědomí, že je tady již několik stovek let.....

Běhali jsme rychle, hlavně dopoledne na krátké trati, kterou měli starší i mladší kluci a holky stejnou. Odpoledne to už bylo těžší, trať nám prodloužili na 200 a 400 metrů. Uf! V neděli, kdy se začala projevovat únava nám ještě přidali metry a tak jsme běhali i jeden a půl kilometru!
Ale zvládli jsme to a s medailemi a diplomy, ke kterým jsme dostali i krásná ocenění jsme se vrátili unavení, ale šťastní do našeho krásného Domova Žíchoveckého.

Zdobení velikonočního vajíčka v obchodním centru Mercury v Českých Budějovicích
Těsně před velikonocemi jsme dostali od našich kamarádů z agentury Art4promotion (máme je moc rádi) nabídku ozdobit velikonoční vajíčko v obchodním centru Mercury v Českých Budějovicích. Mysleli jsme si, že to budeme mít hned, ale jen do té doby, než jsme se dozvěděli, že vajíčko má na výšku skoro 3 metry a my budeme zdobit jeho čtvrtinu! Na to už jsme se museli mnohem lépe připravit. Barvy a pastelky, lepicí papír, obrys zajíce, lepicí motýlky a kytičky a mohli jsme vyrazit.


Velikonoční svátky
Ve škole jsme před velikonočními prázdninami dělali figurky z něčeho, co nás překvapilo - z čokoládové plastelíny. Dělali jsme s paní učitelkou různé zajíčky a malovaná vajíčka, komu se to nepovedlo, ten si mohl do výrobku i kousnout a komu se to povedlo, ten si může kousnout až po velikonocích. Ale snažili jsme se všichni!!

Lyžování na Zadově
9. února jsme se strejdou, tetami a panem ředitelem vyrazili na lyžování na lyžařský areál  Zadov.  Měli jsme totiž veliké štěstí a díky hodným pracovníků střediska a zvláště díky řediteli sportovního centra Zadov panu Čertíkovi,  jsme mohli celé dopoledně až do jedné hodiny zkoušet, jak nám to na lyžích jde a jezdit na lanovkách zadarmo!  Nejdřív jsme se někteří báli, ale tety a strejdové nám pomáhali naučit se lyže ovládat. Dokonce jsme pak už všichni zvládli sjet malou sjezdovku a vyjet pomou zase nahoru. Pět nejodvážnějších a nejšikovnějších potom mohlo jezdit na velké sedačkové lanovce a sjíždět Kobylu (tak se jmenuje kopec se sjezdovkami) úplně celou. Moc se nám to líbilo, navíc jsme měli nádherné počasí, nebe bylo mez mraků a sluníčko krásně hřálo.  Na konci lyžování jsme všichni očistili lyže, naskládali je do auta a připravili na další lyžování.  Co kdyby to letos v zimě vyšlo ještě jednou? To by byla paráda!

Finanční gramotnost
I když ten název zní hrozně a my jsme nejdřív vůbec nevěděli, co si pod tím máme představit, teta Lenka a teta Anička nám vysvětlily, že jde o to naučit nás, jak správně zacházet s penězi, aby nás někdo neošidil, něco nesprávného jsme nepodepsali, a také že půjčit si peníze je sice lehká věc, ale splácení dluhu jde mnohem hůř . Učily nás, jak si vyřídit platební kartu, kde je možné s ní platit, jak se dozvědět kolik mám ještě peněz a co je to PIN. Nejdřív nám to přišlo jasné, ale když jsme se dozvěděli kolik korun navíc musíme vrátit při půjčce, jací existují lidé, co nás chtějí napálit a co všechno se může stát, když dluh nezaplatíme, začali jsme dobře poslouchat.
Už se těšíme na další povídání.

Školní výlet
14. ledna 2011 nás pan ředitel vzal na celodenní výlet do míst, která známe docela málo. Cesta vedla přes Strakonice, kde jsme okukovali opravený hrad, přes Horažďovice ke hradu Rabí. Pan ředitel nám řekl o historii tohoto hradu, o pověsti, která říká, že u něj přišel o oko husitský vojevůdce Žižka, byli jsme se podívat na hlubokou studnu s krásnou mříží a navštívili jsme i židovský hřbitov. Dozvěděli jsme se o legendě, která říká, že když položíme kamínek na nějaký náhrobek a přejeme si potichu přání, tak se splní. Tak se uvidí.
Číst dál: Školní výlet

   

    

Mgr. Josef Peiker   
724 395 913
Žíchovec 17 383 01 Prachatice  
reditel@ddzichovec.cz
Najdete nás zde
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky