Popáté do Tušti u Suchdola nad Lužnicí! Těšili jsme se, po koronavirových prázdninách a pobytech na táborech! Měli jsme jasno jen v tom, že zase budeme jezdit na kolech, jezdit na našich kanoích a chodit na procházky a plavat – a bez roušek. Opět to ale zase předčilo naše očekávání!

Do Tušti jsme dorazili v „nové“ sestavě. Nováčci z řad dětí, zkušené tety a strejdové. Přijeli jsme všichni autobusem firmy Švarctrans, a spolu s námi jela naše 2 krásná žíchovecká autíčka a dvě soukromá, měli jsme sebou dvě káry, jednu s loděmi a jednu s koly. Všechno šlo krásně hladce.

Ubytovali jsme se opět v penzionu Pod Bůrkem a během pobytu jsme opět, stejně jako minulý rok, museli konstatovat, že nám majitelé penzionu nejen skvěle vaří obědy a večeře, ale že to jsou i skvělí lidé. Pokoje byly krásné, čisté, voňavé a s televizí (ale na tu moc času nebylo).

Ráno po budíčku, tak jako každý následující den, jsme si mohli na nástěnce přečíst, kdo je vedoucím dne (pan ředitel se svým heslem „Voják se stará, voják má“!), kdo má službu, jaké je heslo dne, jaký bude program a jaké jsou pro nás připravené otázky a úkoly ke splnění. Dozvídali jsme se také, kdo byl jak ohodnocen za odpovědi a kdo si uklidil nejlíp pokoj. Na konci pobytu bylo vše vyhodnoceno a každý z nás měl plné ruce odměn a sladkostí.

Snídani nám připravovali strejdové a tety a ten kdo měl ten den službu roznášel talíře, příbory, namazané rohlíky, salámek, paštiku, máslo, křupinky, vločky, nutelu, čaj, mléko – zkrátka to, co bylo ke snídani. A taky potom umýval nádobí.

Dopoledne jsme jako vždy věnovali cyklistice. Rozdělili jsme se na 2 skupiny – ty nejmenší nebo méně zdatné děti měl na starosti pan ředitel s tetou, 2. skupinu měl na starosti strejda „Bery“ a strejda Míra, třetí skupinu tvořili ti nejmenší se svými kolíčka a odrážedly, za doprovodu tety Terezy a strejdy Míry. Ti jezdili jen kratší trasy. Silnice byly krásné, rovné, počasí přálo a  proto se nám jezdilo úplně báječně!!  Lehce unaveni jsme se vraceli do základního tábora, abychom si dali výborný oběd, odpočinuli si a připravili se na odpolední program.

Po poledním odpočinku jsme vyrazili k nejbližším pískovnám s krásnou čistou a teplou vodou, kterých bylo v okolí hned několik. Sebou jsme také vezli veškeré vybavení na vodu – helmy, vesty, pádla a plavky a hlavně našich pět kanoí – Báru, Stáňu, Máňu, Sáru a Kláru . Letos jsme to měli ještě oživené tím, že jsme mohli vyzkoušet i paddleboard. Každý den koupali do sytosti, takže program byl opravdu každý den pestrý. A po celém dnu opět výborná večeře.

I letos jsme byli pozváni Dětským domovem Písek, který sídlil nedaleko od nás na závod „Slavata triatlon tour“,  jehož náplní je plavání, jízda na kole a běh. Vyzkoušeli jsme si tenhle náročný trojboj, zjistili jsme, jak jsme na tom se svou fyzičkou, ale nejen to – byli jsme velmi úspěšní a obsadili jsme přední místa v jednotlivých kategoriích s krásnými medailemi a odměnami.

Týden Jsme zakončili „tajnou odměnou –  večeří v místní pizzerii. Večer na konci pobytu jsme si mohli opéct ještě buřty nad ohněm, takže pobyt v Tušti jsme si opravdu moc a moc užili. Jenže pak se najednou začal blížit konec, balení, pomalu se vkrádaly myšlenky na školu, už se to blížilo, už jen týden prázdnin!!

Snad si to celé budeme moct příští rok zopakovat, bylo to opravdu báječné – strejdové a tety – děkujeme !!!!

Chtěli bychom zvlášť poděkovat firmám a osobám, které nás podpořily a umožnily nám absolvovat cyklo-vodácko-turistický pobyt na Tušti:

firma IDC CEMA Praha

Zemi Mičovice

firma Švarctrans s.r.o., pan Milan Švarc, paní Ivana Kotrchová

pan Ladislav Marek

MOC DĚKUJEME!!!!!