Konec roku, krásný adventní čas a samozřejmě Ježíšek a Vánoce…..strašně jsme se těšili !!
Ono je to u nás v Domově tak: vždycky jsme měli Vánoce natřikrát – první při vánoční besídce, potom některé děti odjíždějí do rodin, druhé 24. prosince pro ty děti, které zůstávají v Domově a třetí po příjezdu dětí z rodin.
19. prosince jsme pozvali všechny známé a sponzory na vánoční besídku k nám do Domova, abychom jim ukázali, že jsme také šikovní a učenliví a že umíme i zpívat, cvičit gymnastiku, říkat básničky a zpívat koledy, tančit a smát se. Naše vystoupení sklidila vždycky velký potlesk a my jsme byli moc rádi, že se to všem návštěvníkům líbilo!! Na konci besídky na každého z nás čekal zase jeden dárek. Každý ho rozbalil v očekávání, jestli to bude ten další vytoužený…. A zase jsme radostí skákali vysoko ke stropu…dárky byly moc krásné a přesně takové, jaké jsme si přáli !! Také nás navštívil pan Tomáš Navara, fotograf, který vydává charitativní kalendáře s krásnými fotkami přírody, navíc jsme od něj každý a každá dostali dárek, který jsme si v koutku duše moc přáli. Co říct jiného než nádhera a paráda?!!!!
24. prosince nastal opravdu svátek vánoční – v Domově nás zbylo 18, ostatní děti odjely alespoň na chvíli k rodinám. Ale my jsme si to užili – dobře jsme se vyspali, dobře se najedli, někdo šel ještě i na vycházku, no a odpoledne jsme už s pomocí strejdů pekli řízky, připravovali salát a vůbec vánoční stůl. No a po večeři – přišel Ježíšek!! Tentokrát jsme my, zbylí, dostali všechny dárky – dárky od lidí z internetového portálu „Milý Ježíšku“, samozřejmě dárky od našeho Dětského domova.
Silvestr se v Domově rychle přehoupl do Nového roku a jen co jsme se vyspali, začali se 5. ledna postupně vracet naši kamarádi a kamarádky z rodin do Domova. Odpoledne proběhlo za účasti pana ředitele poslední rozdávání dárků, čímž vlastně skončil celý vánoční maraton….a začala se blížit škola.
Ale i když nastaly školní povinnosti, my si užíváme dárků, které jsme dostali a moc se z nich těšíme!! Jsou krásné a přesně takové, jaké jsme chtěli a v jaké jsme doufali..
Vždyť se podívejte na fotky, jakou z nich máme radost !!!!!
Vánoce byly nádherné a určitě chceme moc poděkovat:
–       všem, kteří zakoupili vánoční dárek na portálu Dopisy Ježíškovi
–        panu Tomáši Navarovi a  jeho přátelům
–        a samozřejmě Dětskému domovu Žíchovec