Nadílka přišla letos poměrně brzy, již 4.prosince se u nás objevili čerti, anděl a Mikuláš. A nebyli to žádní „obyčejní“ čerti, ale Krampusáci!! A pěkně oškliví. Pan ředitel oznámil, že se nemusíme bát, protože přijel Mikuláš a anděl, ale čerti ne. Jenže nám zapomněl říct, že místo čertů přijeli ještě ohavnější obludy – Krampusáci. A pak prohlásil, že se bojí a radši odešel pryč. Pak nastal ten pravý „tanec“. Bylo vidět, že Krampusáci, anděl i Mikuláš moc dobře vědí, kdo z nás zlobil a kdo ne, kdo má dostat za vyučenou, kdo má jít do pytle a koho bude Mikuláš s andělem chválit. Nakonec jsme se ale s Krampusákama skamarádili všichni, dokonce naše nejmenší děti jako první….. Od Mikuláše s andělem jsme každý dostal za písničku nebo básničku nadílku, někteří ale museli předtím ještě slíbit zlepšení svého chování.   

Krampusáci, Mikuláš i anděl byli z blízkých Vodňan, mají nás rádi, přijeli za námi již podruhé, tak jsme je pozvali, te´d už v civilu, na malé pohoštění s kafíčkem, zatímco my jsme se koukali na pohádku Peklo s princeznou. I myjsme u toho filmu měli malé pohoštění- oplatky, tyčky, brambůrky a úplně na začátku jsme si připili šampaňským, je jasné že tím dětským, na zdraví všech, aby každému vydrželo…
Mikuláši, anděli, i vy Krampusáci – my jsme od začátku věděli, že jste strašně hodní, a i když jsme se na začátku hodně báli, jsme strašně rádi, že jste k nám přijeli. Děkujeme !!!