Nadačním fondem Jihočeské naděje jsme byli pozváni na trénink fotbalistů Dynama České Budějovice. Byli jsme zvědaví, jak takový trénink vypadá a musíme říct, že nás to ve všech směrech překvapilo. Mohli jsme si prohlédnout zázemí fotbalistů, seznámit se s jejich zvyky před zápasem, podívat se kde a jak rehabilitují a odpočívají po zápase.

Pak jsme se mohli podívat na ostrý trénink, pěkně zblízka, od autové čáry přímo na trávníku – nebylo žádné postávání, pohrávání si s míčem – pěkně se protáhnout, zahřát svaly a už to šlo ráz na ráz, všechno natvrdo. Obdivovali jsme rychlost hráčů i vzdálenosti, které během tréninku naběhali.

Po tréninku jsme si mohli jít zakopat lehce s prvoligovými hráči, zastřílet si na bránu na opravdového ligového brankáře Jaroslava Drobného a bylo to moc fajn. Naši malí fotbalisti, kteří hrají za Strunkovice – Marek a Karolína – byli dokonce moc pochváleni…

Po tréninku následovalo malé občerstvení, povídání a autogramiáda hráčů. Dostali jsme hráčské kartičky s podpisy, propagační věci a plakáty mužstva. Karolína dokonce dostala kopačky od reprezentanta Tomáše Sivoka a Marcela s Klárou si odnesly také cenou trofej – ponožky od hráčů Delarge a Ekpaie.

Bylo to moc prima, zase jsme viděli něco nového a teď vidíme fotbal zase trochu jinak.

Moc děkujeme nadačnímu fondu Jihočeské naděje, že nám tuhle návštěvu umožnil!!
 Tak kluci, DO TOHO!!