Pošestnácté hostil náš Domov děti z dětských domovů celého Jihočeského kraje při akci Babí léto v Žíchovci. Přijeli k nám kamarádi ze Zvíkovského Podhradí, Radenína, Homolí, Písku, Boršova a Volyně, takže letošního Babího léta se zúčastnilo 7 dětských domovů a celkem jsme spočítali, že k nám do Domova přijelo téměř 90 osob.

Jako každý rok pro nás celodenní hru připravili a zároveň moc děkujeme našim kamarádům z Campamenta99. Celodenní hra byla tentokrát na téma „100 let české republiky“. Na různých stanovištích byly na toto téma rozděleny různé hry pro nás.  Rozdělili jsme se do oddílů a v okolí i v areálu jsme plnili více či méně náročné úkoly a sbírali body do celkového závěrečného hodnocení. Užili jsme si hodně legrace, a i když počasí k nám bylo tentokrát velmi nepříznivé – chladno a dokonce občas déšť – atmosféra byla parádní, vyhráli jsme spoustu krásných věcí a ňaminek, opekli jsme si buřty u táboráku a popovídali si s kamarády z ostatních Domovů. Poslední „bojovkou“ po vyhodnocení bylo nalezení a sesbírání krásných plyšáků, které jsme objevili za budovou bývalé školy tady v DD Žíchovec. Každý si našel toho svého, někteří rychlí jich měli i víc, ale dostalo se na každého.
Nakonec také nesmíme zapomenout poděkovat sponzorům, kteří nám věnovali penízky na dárky, dárky a výborné ňamky:
sponzorovi, díky kterému jsme si pochutnali na výborných koláčích ke svačině pekárna NoVy Vacov a
sponzorovi, bez kterého by nebyl náš závěrečný oheň tak dobrý a provoněný vůní výborných buřtíčků
MÚÚÚ Maso Uzeniny a.s. Písek
Všechno se povedlo, sláva vítězům poražení nebyli, těšíme se, že příští rok bude ještě lepší a že přijede ještě více kamarádů !!