Dostali jsme pozvánku na 1. setkání dětských domovů na Vysočině. Pan ředitel vybral 4 zástupce a jeli jsme. Byli jsme zvědaví, jaké dětské domovy na setkání potkáme, s kým se seznámíme a jak to bude vše probíhat.  

Setkání se uskutečnilo nedaleko Pelhřimova, v rekreačním středisku Želivka, které jsme sice chvíli hledali, ale nakonec našli. Ubytovali jsme se v chatičkách, které byly pro tohle setkání akorát a po obědě jsme se dozvěděli o připraveném programu. Zároveň jsme se seznámili s dalšími šesti domovy, které se také setkání DD zúčastnily.  

Program prvního dne byl bezvadný – nejprve jsme se byli podívat do útrob vodní elektrárny, která leží hned vedle rekreačního střediska. Ohromily nás veliké turbíny i to kolik vody protéká elektrárnou. Poprvé jsme také viděli, jak je elektrárna uvnitř zařízená. Také nám správce elektrárny vysvětlil, jak vše funguje.

Po téhle exkurzi jsme se vydali do lanového parku. Nám holkám se na lana moc nechtělo, ale jediný kluk v naší „delegaci“ byl nejodvážnější a do zdolání lan se pustil. Odpoledne rychle uběhlo, večeře byla také moc dobrá a po ní následovala ukázka akrobatické jógy – abychom to vysvětlili – to jsou jogínské polohy spojené s akrobatickými prvky. Bylo to moc zajímavé a některé cviky jsme si také vyzkoušeli. Zvlášť nám holkám to šlo, hodně nám to připomínalo gymnastiku.

Druhý den jsme po snídani vyrazili na celodenní výlet, došli jsme podél řeky Želivky až do obce Želiv, kde jsme navštívili krásný klášter a kostel. Měli jsme možnost formou prohlídky si celý tento objekt podrobně prohlédnout. Po obědě v místní restauraci jsme se vydali jinou cestou do našeho tábořiště. Po návratu a krátkém odpočinku nás čekal další program, jeli jsme si prohlédnout Dětský domov Senožaty, kde pro nás místní děti připravily malé divadelní představení. Mohlijsme si prohlédnou a zároveň porovnat, jak bydlíme my a jak se bydlí a žije v Senožatech. Mají to tam moc hezké. Po návratu a večeři jsme ještě stihli vědomostní šipkovanou a opékání buřtů. Po spánku v tichu lesa jsme si ráno hned po snídani sbalilli věci, rozloučili se a vyjeli od řeky Želivky směr Pelhřimov. Tam jsme totiž navštívili Muzeum kuriozit a rekordů. Neuměli jsme si to ze začátku představit, ale vystavené věci nás překvapily a nadchly zároveň. Jsou zde vystaveny unikáty od města ve skořápce od lískového ořechu až po obří bundu, čepici a spacák, kam jsme se pohodlně vešli všichni najednou!! Určitě doporučíme ostatním dětem, aby se tam jely se strejdou nebo tetou podívat!!

A protože jsme byli celou dobu hodní (skoro pořád), dostali jsme jako malou odměnu ještě zastávku v Mc Donaldu v Táboře.  

Takže jsme měli po návratu hodně co vyprávět !!!!  Tak zase příště, už se těšíme!!